Pol Pointy, jichž jsou ve středních Čechách k dispozici už dvě desítky, nabízejí unikátní příležitost komunikace na dálku – díky videokonferenčnímu spojení se službou v jedné ze dvou operačních místností; ty jsou nyní dostupné denně mezi osmou a dvaadvacátou hodinou. Služba podání předá příslušnému policejnímu útvaru, který se jím bude dále zabývat. Systém neslouží k přivolání okamžité pomoci (k tomu je nadále určena tísňová linka 158) – nabízí ale příležitost oznamovat protiprávní jednání bez toho, že by bylo nutné putovat na služebnu.

Úspora času – a navíc soukromí

Kontakt na dálku má šetřit nejen čas, ale i nervy – leckteří lidé, kteří se stanou obětí trestného činu, nebo třeba jen protiprávní jednání viděli, totiž potřebu sepisovat protokol na služebně vnímají jako další újmu. O některých souvislostech, třeba o případech domácího násilí, jim také nemusí být příjemné mluvit v přítomnosti cizích lidí. Mohou tak využít právě Pol Point. Jejich podání se součástí spisu stane ve formě videonahrávky, což nahrazuje podpis. A jestliže policie hovoří o bezpečné místnosti, znamená to, že příchozí může zůstat v bezpečí, dokud se sám nerozhodne odejít – případně dokud nepřijde policejní hlídka. Jakmile někdo vstoupí, dveře zůstanou zablokované, aby neumožnily vejít komukoliv dalšímu. Zevnitř se dají otevřít vždy.

Projekt pomáhá i policistům

„Pol Point v Křinci je unikátní tím, že se nejedná o místnost v budově, ale nachází se v samostatném kontejneru před policejní služebnou,“ připomněla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Takové řešení se objevuje prozatím podruhé. První kontaktní místo v kontejneru nabídla policie k využití občanům v Rožmitále pod Třemšínem. „Nově zřízený Pol Point představil ředitel středočeských policistů Václav Kučera starostovi městyse Křinec Janu Lebduškovi (za KDU-ČSL), který byl také první, kdo si Pol Point vyzkoušel,“ poznamenala Suchánková.

Zdroj: Youtube

Připomíná současně, že systém využívají i samotní policisté. „Pokud potřebují někoho vyslechnout v rámci podání vysvětlení, není nutné ho vždy předvolávat na služebnu: někdy stačí pozvání do této místnosti,“ konstatovala. Častější je takový kontakt zvláště se svědky. „Projekt také snižuje administrativní zátěž policistů v přímém výkonu služby – a naopak zvyšuje jejich operativnost a flexibilitu; ve svém důsledku zrychluje reakce policie na aktuální problém občanů,“ oceňuje ředitel Kučera.

Komunikace s policií v systému Pol Point
- Bezobslužné bezpečné místnosti – v objektech a zázemí Policie ČR (po zazvonění jsou na dálku odemčeny dveře, občan vstoupí a komunikuje pomocí videokonferenčního zařízení, které samo začne fungovat a není je třeba nijak ovládat; může kdykoli odejít, ale dokud je uvnitř, nikdo další se za ním nedostane): Čechtice, Karlštejn, Kostelec nad Labem, Králův Dvůr, Křinec, Lysá nad Labem, Rožmitál pod Třemšínem, Sadská, Týnec nad Labem, Týnec nad Sázavou, Zruč nad Sázavou.
- Poloobslužné místnosti – v budovách obecních či městských úřadů, které fungují v jejich úředních hodinách (občana do této místnosti uvede pověřený pracovník, který ověří totožnost a zprovozní videokonferenční zařízení; následně příchozího už nechá o samotě): Kamýk nad Vltavou, Krásná Hora nad Vltavou, Křivoklát (tam na státním hradě), Lány, Přerov nad Labem, Pyšely, Rudná, Sedlec-Prčice, Velvary.
- Možnost komunikovat přes internet pomocí vlastního zařízení (počítač s kamerou a mikrofonem, tablet, chytrý mobil) odkudkoli, včetně zahraničí: přístupové údaje si lze vyžádat e-mailem zaslaným na adresu krps.polpoint@pcr.cz, kdy je třeba uvést jméno a příjmení, číslo dokladu totožnosti a stručně přiblížit předmět oznámení. Tento způsob také využívají policisté, pokud předpokládají, že později ještě budou potřebovat hovořit s někým, s kým se setkali v terénu.

Zdroj: Policie ČR