U slavnostního otevření byl místostarosta Bořek Černý, který na sídlišti také žije. „Jako místní jsem opravdu rád, že otevíráme plnohodnotné hřiště pro všechny věkové skupiny, které tu na rozdíl od sídliště dosud chybělo. Jankovické děti mohou nově vyběhnout ven a hrát si a sportovat minimálně ve třech částech hřiště pro ně určených. Všem ostatním hřiště nabízí možnost individuálních a skupinových sportů i relaxaci včetně piknikového posezení s grilem,“ konstatoval místostarosta.

Volnočasový prostor byl vybudován za 15 milionů korun. Součástí jsou zelené plochy a nově vysazené stromy, pěší cesta a parkové úpravy, veřejné osvětlení, rozvody vody a dvě pítka, lavičky, malé pódium i zázemí pro grilování. Nejmenší děti se zabaví na houpacích prvcích ve stínu plachty nebo v domečku s klouzačkou či kolotoči, starší na dřevěných i lanových prolézačkách.

Otec ukrajinské rodiny děkuje i Základní škole Václava Havla a jejímu řediteli Vlastimilu Špinkovi, kam děti dočasně chodily. Škola pomáhala Ukrajincům i formou sbírky od začátku války.
Nikdy nezapomeneme na vaši laskavost, loučí se ukrajinská rodina s Poděbrady

Sportovní hřiště nabízí možnost individuálních sportů na workoutových a parkurových prvcích. Kolektivním sportům slouží oplocené multifunkční hřiště s umělým trávníkem. K odpočinku je určen například kout s lavičkami ve stínu plachty.

Sídliště Jankovice zároveň prochází celkovou revitalizací. letos byla dokončena II. etapa a pokračují práce na III. etapě.