Voda přes noc na úterý opět výrazně stoupla. Zatímco v pondělí pět ráno poprvé překročila hranici 150 centimetrů, což je výška pro první povodňový stupeň, druhého stupně, tedy 190 centimetrů, dovršila po jedné hodině odpoledne.

Řeka však za vytrvalého deště stále stoupá. Starosta Vestce Jaroslav Janata jepo zkušenostech z předchozích let zatímklidný. "Zatím žádná opatření nemusíme přijímat, neprší tu tak intenzivně, jako například v Krkonoších," řekl v pondělí před polednem.

Také místní, kteří mají své trable s několikanásobnou povodní za sebou, zatím nepanikaří. "My pamatujeme, když na druhém břehu byla ta budova částečně potopená. Tohle je zatím legrace," říká muž bydlící u mostu ve Vestci přímo na břehu řeky.

Situace by se stala kritickou, pokud by hladina dosáhla 240 centimetrů. To už by byl vyhlášen stav ohrožení a v úvahu by přicházela také evakuace.Dění kolem řekybudeme nadále sledovat.

Stav Mrliny kolem desáté dopolednív Nymburce,uRašovic, v Malém Vestci a Vestci si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.Následuje pak situace z večera ze stejných míst. Hladina se zvýšila o více než půl metru, což je při porovnání zjevné.