VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Verner: Nymburská nemocnice se stala na čas páteřní stanicí i pro Benešovsko

Nymburk - Jaroslav Verner opustil nemocnici v Nymburce dohodou k poslednímu březnu. Do výběrového řízení na nového primáře se nepřihlásil. 

17.4.2012 15
SDÍLEJ:

Bývalý primář chirurgie v Nymburce Jaroslav VernerFoto: Deník/Lukáš Trejbal

Tvrdí, že ředitelka Alice Opočenská měla o vedení chirurgického oddělení jiné představy, do kterých jí nezapadal. Odchází po dvouapůlletém působení s hlavou vztyčenou. Jsou za ním vidět výsledky. Ať už to byl sehraný tým lékařů, akreditace prvního typu pro oddělení nebo každoroční nárůst operačních výkonů. Zajímalo nás, jak by ohodnotil své primářské působení, kam odchází pracovat a co stálo například za vzestupem operativy. Verner se nebojí odpovídat otevřeně, zároveň vás nepustí dál, než on sám chce. Svou roli tu hraje diplomacie.

Zkuste zhodnotit vaše působení na chirurgii v Nymburce.
Je vidět nárůst operací, který je každoroční. V roce 2008 to bylo 841 operací, v roce 2009 po mém nástupu 1040 operací, v roce 2010 již 1177 operací 
a v loňském roce počet stoupl na 1223. I v letošním roce za první tři měsíce to číslo opět narostlo a k 31. březnu 2012 je odvedeno 366 operací na operačním sále. Pokud to vynásobíme čtyřmi, konečné číslo by mělo být opět vyšší oproti minulým létům. Za těch dva 
a půl roku, kdy jsem vedl chirurgii v Nymburce, jsem dokázal administrativně připravit a posléze na Ministerstvu zdravotnictví obhájit akreditaci 1. typu pro chirurgické oddělení, což je velmi důležité. Takové oddělení může vzdělávat chirurgy po vysoké škole po dobu dvou a půl let. Je to zároveň určitá prestiž 
a vyjádření kvality oddělení. Aby akreditaci oddělení dostalo, musí mít personální zázemí, to znamená kvalifikované lékaře, musí mít určitý počet a spektrum výkonů.

Jak jste do Nymburka přišel?
Tehdejší ředitel Luboš Zimola a majitel Martin Vojtíšek chtěli v roce 2009 provést změnu na postu primáře chirurgického oddělení. Opakovaně kontaktovali pana doktora Vladimíra Marka, který tuto nabídku odmítl. Teprve potom mě na základě doporučení kontaktovali a já nabídku přijal. Nastoupil jsem 
v září 2009. Pan doktor Marek odešel v listopadu 2010 na primariát do nemocnice v Kutné Hoře. V tu dobu s sebou odvedl další tři lékaře. Pro oddělení to byla velká rána, protože na chirurgii jsme zůstali pouze čtyři. Nastal personální problém, který ohrožoval nejen chod oddělení, ale svým způsobem i provoz celé nemocnice. Po velmi složitých jednáních se mi tým podařilo doplnit lékaři z jiných nemocnic.

V jaké kondici opouštíte oddělení?
Opouštím ho ve chvíli, kdy je personálně stabilizované. Se mnou tam bylo sedm lékařů. Tři z nich měli druhou atestaci, jeden měl odbornou způsobilost a čtyři lékaři byli bez atestace. V mém týmu byl pouze jeden lékař z Nymburska, všichni ostatní jsou přespolní. Jednomu z nich jsme pomohli získat ve městě byt, ostatní dojíždějí.

S vaším příchodem se začalo více operovat laparoskopicky.
Kromě akreditace se v Nymburce změnilo i spektrum výkonů. Jsem chirurg, který se soustředí na laparoskopickou operativu. Ta se tu začala rozvíjet slušným tempem. Začali jsme laparoskopicky operovat nádory tlustého střeva, náhlé příhody břišní, unikátní metodou tříselné kýly. Zavedli jsme do praxe operace žlučníku laparoskopicky pouze z jednoho drobného vstupu. Zahájili jsme kosmetické operace křečových žil, tam je zvýšený zájem zejména pacientek. Podařilo se mi u ředitele a majitele prosadit zakoupení nástrojů pro artroskopické operace kolena.

Kolik operujete nádorů?
Zhoubných nádorů zažívacího traktu operujeme mezi 30 až 40 ročně.

Kolik žlučníků za rok?
V posledních dvou letech kolem 140 do roka.

Jak jste dosáhl růstu operací?
Podařilo se mi navázat dobrou spolupráci s obvodními lékaři a právě touto cestou chci poděkovat praktickým a odborným lékařům za dva a půl roku spolupráce 
s chirurgií. Tito lékaři začali posílat pacienty do nemocnice. Já sám mám poměrně rozsáhlou klientelu na sebe, takže Nymburk se stal svým způsobem nadregionálním pracovištěm. Za mnou jezdili pacienti na plánované operace z celé republiky a někdy pomůže i náhoda. V loňském roce opravovala oblastní nemocnice Benešov tři měsíce operační sály a já jsem ji nabídl pomoc. Úrazy z Benešovska jsme měli na starosti my 
a dnes má nymburská chirurgie v Benešově opravdu slušné jméno. Tak, jako je člověk primářem a musí něco odvádět na sále, tak musí být manažerem. Já jsem věděl, že do Nymburka musím přivést práci. Když bude práce, bude 
i na výplaty. Pokud bude na výplaty, bude i personál, to je jednoduchá úměra.

Byl jste spokojen s personálem?
Byl. Chirurgie je jednoznačně týmový obor. I když každý lékař na chirurgii je individualita, nakonec se musí podřídit týmovému duchu. Na celkovém výsledku se navíc obrovským způsobem podílí ošetřovatelský personál. Chtěl bych vyzdvihnout ošetřovatelskou péči na aseptickém (čistém) oddělení chirurgie, kde byli hospitalizováni vesměs mimorajonní pacienti a ti byli 
s péčí sestřiček nesmírně spokojeni. Srovnávali přístup personálu s pražskými a jinými nemocnicemi a nymburská z toho vycházela více než dobře.

Proč odcházíte?
Paní ředitelka měla jinou představu o vedení chirurgického oddělení, s kterým již dříve spolupracovala v Kutné Hoře. Proto jsem se vzhledem ke své dosavadní roli dohodl o odchodu z nemocnice. Nechci se k této otázce více vyjadřovat a vyvolávat tím další emoce.

Kam odcházíte?
Dostal jsem nabídky jak na chirurgickou kliniku, tak na primáře chirurgického oddělení. Přijal jsem nabídku na primáře v oblastní nemocnici a v tuto chvíli ladíme podrobnosti smlouvy. Měl bych nastoupit 2. května.

Autor: Lukáš Trejbal

17.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA - POKLADNÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro prodejnu v Milovicích hledáme prodavačku - pokladní. Vyučení a praxe v oboru výhodou. Požadujeme poctivost a slušné vystupování. Zájemci se mohou hlásit u p. Červinkové tel. 727 804 843 nebo u p. Krejčové tel. 602 107 921, e-mail: krejcova@jednotanbk.cz. , , Nabízíme: stravenky, 25 dní dovolené.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v nymburce - milovice, Spojovací, č.p. 574, 289 23 Milovice nad Labem 1. Informace: Marie Krejčová, +420 602 107 921.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka v Caffe Lotos. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Musilová Zdeňka, tel.: 777 794 118, po - pá 8 - 12 hod,, e-mail: prace@lotos-kolin.cz,, osobně: pouze po předchozí domluvě., , Náplň práce:, prodej a obsluha, práce s pokladním systémem, evidence zboží, vše v čistém prostředí., , Požadavky:, chuť pracovat, spolehlivost, příjemné vystupování,, vyučení či zkušenost není podmínkou.. Pracoviště: Lotos kolín s.r.o. - pňov-předhrádí, 289 41 Pňov. Informace: Zdeňka Musilová, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci ÚKLID + VÝPOMOC V KANTÝNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6000 kč, mzda max. 7000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce na zkrácený úvazek od 7:00 do 13:00 hod., Požadujeme: spolehlivost, pečlivost; svědomitost; selský rozum; technickou gramotnost, Výhody: pěkné pracovní prostředí; 5 týdnů dovolené; vstřícný přístup; jídelna v areálu THP;příspěvky na stravu;dobrá dostupnost veřejné dopravy;, Kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky v době od 7:00 - 15:00 hod.. Pracoviště: Kimm invest s.r.o. - provoz, 289 13 Zvěřínek. Informace: Lucie Podhorová, +420 325 545 450,770 182 233.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 19 000 Kč

Odborní administrativní pracovníci a asistenti ASISTENTKA PRODEJE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do oblíbené pobočky přijmeme asistentku prodeje., , Náplň práce: obsluha pizzerie, pomocná příprava v kuchyni, obsluha telefonu;, , Požadujeme: zejména chuť do práce, příjemné vystupování, stresovou odolnost vůči nahromaděným objednávkám, pracovitost, serióznost, cit pro úklid a velkou spolehlivost, , Nabízíme: práce v oblíbeném podniku, být součást firmy s rozrůstajícími se pobočkami, mladý týmový kolektiv, možnost kariérního postupu a seberealizace při otevření nových poboček, v případě spokojenosti a dobrých výsledků bonusy;. Pracoviště: Turbo pizza, s.r.o. - poděbrady, Husova, č.p. 31, 290 01 Poděbrady 1. Informace: Jan Krejčík, +420 724 689 115.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipliga čtenářu regionálního Deníku

Tip liga začíná dříve. Hrajte o televizi a sud piva

Ilustrační foto.

Nejstarší i nejmladší cestující se kraj chystá vozit zadarmo

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

K soukromému užívání auta hejtmankou zveřejnil kraj smlouvu

Střední Čechy – Do nové etapy vstoupily ve čtvrtek debaty týkající se využívání služebního vozu Středočeského kraje Jakubem Pokorným – manželem hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). Staly se tématem poté, co portál Seznam.cz nedávno upozornil, že za volantem krajského auta Škoda Superb za více než milion korun, které měla hejtmanka poskytnuté i k užívání pro soukromé účely, bývá často vidět její muž, který tímto vozem jezdí třeba do práce v kadeřnickém salonu v Benešově.

Parkoviště i cyklostezka jsou znovu přístupné

Nymburk – Po stržené lávce už není na parkovišti pod Eliškou ani stopy. Firma Strabag dokončila demoliční práce, místo vyčistila a bývalé staveniště převzali zástupci radnice.

Stříkačky stříkaly u Stříbrných stěn a cizinci kopali bezbranného: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 15. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT