V Nymburce sídlí očkovací centrum stále v Obecním domě. Očkuje se v pracovní dny a čísla nárůstu zájmu o očkování v druhé polovině minulého týdne hovoří sama za sebe. Často se jedná o více než dvojnásobek lidí, kteří se původně objednali. Ve středu bylo objednáno 120 lidí, do centra jich dorazilo 250. Na čtvrtek se registrovalo 161 zájemců, ale přišlo jich 379. Velký zájem o vakcínu byl i v pátek.

Podle jednatelky nemocnice Nely Gvoždiakové hraje zásadní roli fakt, že testování bude od listopadu zpoplatněno. „Snažíme se vyhovět všem. Faktem je, že někdy si lidé musejí počkat, tvoří se i fronty,“ popsala situaci jednatelka nemocnice.

Obrovské navýšení zájmu hlásí také v Městci Králové, kde očkují pouze ve čtvrtek. Týdenní nárůst je vyčíslen dřívějším zájmem 50 osob a dnešním zájmem 280 lidí o očkování. „Dneska jsem brala už desítky telefonátů, kde se lidé o očkování hlásí. Máme ale danou kapacitu a těm, kteří chtějí třetí dávku, se snažím vysvětlit, že ji nemusí dostat hned ten den po uplynutí šesti měsíců od druhé vakcinace,“ řekla mluvčí městecké nemocnice Lucie Drobík Kolářová.

Ani jedna z nemocnic v tuto chvíli nemá hospitalizovaného žádného pacienta s covidem-19.