Veletrh Jarní zemědělec, který začíná ve středu 20. března, je určen všem zemědělcům, farmářům, zahrádkářům a chovatelům. Letos bude zvláštní důraz kladen na oslavy Velikonoc, které ve výstavního prostoru nabídnou zajímavé zážitky. Návštěvníci se mohou těšit na široký sortiment svátečních dekorací a speciálních produktů.

„Naším cílem je uspokojit jak laickou, tak odbornou veřejnost. Nabízíme květiny, osiva, stromky, keře, cibuloviny, balkonové rostliny, jahodníky, trvalky, květináče, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, zahradnické nástroje a aktuální trendy v oblasti zahradní a zemědělské techniky. Snažíme se nejen rozšiřovat nabídku malé mechanizace pro zahradní účely, ale stále více se nám daří i v segmentu traktorů a další velké zemědělské mechanizace," vysvětlil ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Focení se zvířátky

Velká i malá zahradní technika budou koncentrovány do pavilonu C. Řada výrobců větších traktorů, ale i producenti malotraktorů na výstavě představí v rámci druhého ročníku veletrhu zemědělské techniky své novinky.

Asi nejvíce živo bude v hale A1. Právě tam se totiž soustředí zvířecí mláďata, o která je vždy velký zájem hlavně mezi rodinami s dětmi. Ty se budou moci se zvířaty nejen vyfotit, ale také se o nich dozví zajímavé informace. „Edukační výstava malých zvířat a mláďat v hale A1 poskytne malým nadšencům nezapomenutelné zážitky,“ poznamenala manažerka výstavy Eva Švecová. Na děti čeká setkání nejen s kuřaty, jehňaty nebo kůzlaty, ale také s oslíkem, telátky, hříbátky či malými pštrosátky.

V sobotu dopoledne proběhne v horní hale s pódiem vyhodnocení soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Zájemci se tak dozví o mimořádných dobrotách v celkem sedmi kategoriích. Úspěšní výrobci budou mít na výstavišti také své stánky a oceněné potraviny budou moci zájemci přímo na místě koupit a ochutnat. Průvodcem soutěží bude už tradičně herec a kuchař Ivan Vodochodský.

V rytmu dechovky

Ve stejné hale se v rámci doprovodných akcí uskuteční už čtvrtý ročník Festivalu dechovek.. Dechové orchestry se budou po celých pět dnů veletrhu střídat na dvou pódiích, návštěvníci se mohou těšit na účinkování Babouků, Krajanky, Táboranky a speciálních hostů včetně krále cimbálu Jožky Šmukaře.

Pátek 22. března bude patřit Českému rozhlasu Region s milými hosty. K mikrofonu známých moderátorů dorazí zpěváci Marcel Zmožek, Pavel Vítek, Josef Vágner, Jakub Smolík a David Deyl.

Výstavní veletrh Podzimní Zemědělec na Výstavišti v Lysé nad Labem | Video: Deník/Miroslav S. Jilemnický

Veletrh Jarní zemědělec se koná od středy 20. do neděle 24. března, výstaviště bude otevřeno vždy od 9 do 17 hodin.