Jedním z faktorů je to, že do Nymburka míří rodit více maminek z dalších regionů. Nymburská porodnice má bezpochyby v posledních letech skvělé reference. Podle jednatelky nemocnice Nely Gvoždiakové se pozitivně v počtu rodiček odrazila změna ve vedení oddělení. „Ve stopách primáře Havlíka jde i současná primářka Kateřina Münzbergerová. Především jde ale o přístup celého týmu,“ vyzdvihuje jednatelka kolektiv gynekologicko – porodnického oddělení.

Základní škola Václava Havla v Poděbradech.
Portrét prezidenta se do tříd nevrátí. Do škol patří spíš Komenský, říká ředitel

Kromě laskavého a přátelského přístupu, který často maminky oceňují i v komentářích na sociálních sítích, se jedná o další prvky péče během celého pobytu v nemocnici. „Porodní asistentky a novorozenecké sestry jsou náš poklad, sledují nové trendy, pořádají například kurzy těhotenské jógy i nebo třeba kurz resuscitace novorozence. Porodní asistentky zvládají samostatné vedení porodů bez přítomnosti lékaře. A v neposlední řadě jde o výraznou změnu v kvalitě a nabídce stravy,“ jmenuje jednatelka důvody, proč je nymburská porodnice oblíbená nejen u maminek z našeho regionu.

Koncepce rozvoje nemocnice do budoucna počítá s tím, že by se v Nymburce mohlo rodit ještě více. „Máme ambici porodnici do budoucna jako oddělení rozšířit,“ potvrdila Nela Gvoždiaková.

Roky, kdy byla v Nymburce překonána hranice 800 porodů
1974 – 913 porodů
1975 – 868
2022 – 834
1979 – 821
2018 – 816
1978, 2021 - 803