Když v roce 1991 opustil zemi a Milovice poslední sovětský voják, město si vydechlo a začala náročná obnova. Připomínku skutečnosti, že od okamžiku odchodu sovětských vojsk to bude letos v červnu už 30 let, chystá radnice ve spolupráci se zdejšími vojenskými spolky a kulturními institucemi. „Pokud to epidemiologická situace dovolí, měla by to být v červnu velkolepá oslava. Zatím chceme věřit, že se to podle našich plánů uskuteční,“ řekla mluvčí radnice Eva Hrušková.

close Deník na návštěvě. info Zdroj: DENÍK zoom_in Deník na návštěvě.

Oslavy by se měly uskutečnit na náměstí a byly by pro všechny příchozí zdarma. Dorazit by měla historická vojenská technika. „Na náměstí bude kulturní program se známými tvářemi. Součástí by bylo i promítání několika dílů dokumentu právě z té doby. Celý bychom jej pak chtěli promítnout v srpnu v rámci návštěvy kinematografu bratří Čadíků,“ konstatoval starosta Lukáš Pilc. Součástí červnových oslav by měla být také výstava fotografií v atriu radnice.

Food fest se osvědčil

Oslava odchodu sovětských vojsk by se měla uskutečnit v červnu. Naopak na konci léta, v září, by se měl konat food fest. Také v Milovicích loňský nultý ročník akce ukázal, jak je o gastronomické prezentace v současné době velký zájem. „Přišlo obrovské a nečekané množství lidí. Podle výpočtu z prodaných jídel byla návštěvnost zhruba a půl tisíce lidí,“ říká starosta. I letos by měl být hlavní tváří festivalu známý šéfkuchař Roman Vaněk.