Pokud do té doby lehce poprchávalo, starosta Tomáš Mach jakoby startovním výstřelem udělal díru do mraku visícího nad Nymburkem. Na vyběhnuvší půl a čtvrtmaratonce se začaly snášet proudy vody.

S různou intenzitou vydrželo pršet až do konce závodu. Což sice nevadilo běžcům na trati. Těm to naopak podle vyjádření po doběhu dělalo dobře. Zato diváci se schovávali 
u hradeb pod větve několika málo stromů, které skýtá park.

Řeč je o nedělním třetím ročníku nymburského půlmaratonu. Běžeckého závodu, který si postupně získává svoji tradici. Jeho součástí je 
i běh na 10 kilometrů, tedy takzvaný čtvrtmaraton. Start i cíl je právě pod nymburskými hradbami. Půlmaratonci běží směrem k obchvatovému mostu na Poděbrady a vrací se po druhém břehu k elektrárně, kde překonají dvoje schody a po zaběhnutí na Špičku zamíří opět pod hradby. Tento okruh běží půlmaratonci dvakrát, ti co běží „desítku" pouze jednou.

Na startu se sešlo něco přes 500 běžců a běžkyň. Jednoznačně největší hvězdou na startu byl Marokánec Abdelkabir Saji. Ten také hned po startu všem utekl a absolvoval vlastně sólo závod. Časem zhruba 1 hodina a 10 minut překonal rekord trati přibližně o 10 minut a v cíli se ještě dlouho čekalo na druhého 
v pořadí. Marokánec běží sérii regionálních běhů jako test po doléčení zranění před pražským maratonem, který je v plánu následující víkend.

Nejlepším z Nymburáků byl na šestém místě Hynek Frauenberg. „Trať byla skvělá, i povzbuzování fanoušků kolem. Počasí také vyšlo, tohle poprchávání mi vyhovuje. Jen na Špičce to při obrátce trochu klouzalo, ale celkově skvělý závod. Já jsem spokojen a děkuji organizátorům," řekl po doběhu nejlepší Nymburák.

V ženské kategorii také 
s velkým náskokem zvítězila třiatřicetiletá Lenka Šibravová. Ta běhá závodně teprve jedenáct let. „Začala jsem běhat z nudy až ve svých 22 letech. 
A teď je to mým takřka každodenním koníčkem. Běhám hlavně pro zábavu," řekla vítězka, která trať o délce více než 21 kilometrů zaběhla pod hodinu a půl.