Na lyské Výstaviště se opět po roce vrací tradiční Polabské vánoční trhy. A to již počtrnácté. První v řadě – Mikulášské se konají od pátku 5. do neděle 7. prosince. O týden později od 12. do 14. prosince se mohou návštěvníci těšit na Stříbrné trhy a od 19. do 21. prosince na Zlaté trhy.
Doprovodný program je připraven pro všechny termíny. „Zahájí ho v pátek 5. prosince mikulášská jízda s koňským povozem po městě, čertovský rej a nadílka s Mikulášem, anděly a čerty pro děti. Proběhnou koncerty dětských souborů, módní přehlídky, soutěž Vánoční pochoutka a křest knižní novinky Zuzany Samkové Míša z Aljašky,“ uvedl za organizátory Jan Řehounek.

Chybět nebude ani vyhlášení výtvarné soutěže Veselí čertíci, výtvarný salon a trh uměleckých řemesel. Pro malé návštěvníky bude připraveno kostkoviště, kde si mohou pohrát.

Na své si přijdou i milovníci opeřených pošťáků. V rámci Mikulášských trhů se na Výstavišti uskuteční výstava poštovních holubů.

Při Stříbrných a Zlatých trzích uskuteční Výstaviště ve spolupráci se Společností Duha Trutnov veřejnou sbírku ve prospěch mentálně a fyzicky postižených dětí s názvem Vánoční strom splněných přání. Lidé tak mají možnost přinést těmto dětem, které mají život vážným způsobem znesnadněn, jsou odkázané na pomoc druhých, případně se jim nedostává jak materiálních prostředků, tak rodinného zázemí a rodičovského citu a lásky, trochu radosti