Příjezdu letošního vánočního stromu přihlížely desítky lidí, kteří si fotili a natáčeli i práci jeřábníka. Ten strom zvedl ze speciálně upraveného návěsu kamionu a po úpravách spodní části kmene spustil do připraveného otvoru. Nic už nebrání jeho výzdobě a následnému slavnostnímu rozsvícení, které je v plánu v neděli 3. prosince po setmění. Strom byl uříznut dopoledne na jedné ze zahrad u domu v Sokolči. „Rostl u takového valu, ve kterém měl kořeny a hrozilo nebezpečí jeho pádu,“ uvedl jeden z pracovníků firmy, která měla převoz vánoční jedle na starosti.

Instalace vánoční jedle na poděbradském Jiřího náměstí:

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Do Poděbrad přijel kamion s vánočním stromem a doprovodnou kolonou před polednem. Na trase byla dočasně omezena doprava a strom dorazil do centra po mostu přes Labe, po němž projel prostředkem silnice. Na několik minut byl zastaven provoz i na Jiřího náměstí. Poté už začala práce pro pracovníky poděbradských Technických služeb, kteří strom vycentrovali, ořezali kmen a zapustili tak, aby stál ze všech pohledů rovně. Ve středu má vánoční strom dorazit poprvé v historii také k nymburskému sídlišti, kde bude vztyčen vedle odbočky na drahelické sídliště před restaurací Skleník. Na nymburské náměstí byl měl vánoční strom dorazit příští úterý.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!