Vztek, zoufalství a myšlenky na pomstu. To cloumalo celou neděli s Pavlem Kolářem, správcem sadských lesů a jedním z iniciátorů namontování několika letních posezení v rekreační oblasti u sadského jezera. Jedno z posezení nepřežilo první téměř letní víkend.

Vandalové jej povalili, zlikvidovali mu střechu, nechali za sebou spoušť v podobě poházených lahví od alkoholu a dokonce i balení zneužívaných léků. „To pak člověk přemýšlí, jestli stojí za to vůbec se v něčem podobném angažovat,“ říkal zkroušeně Kolář ještě včera ráno.

Zhruba před třemi týdny byla v oblasti namontována tři sezení. Celá ze dřeva, stylová, pro letní oddech. Na střeše byly bonnské šindele. Jedno sezení přišlo na necelých 10 tisíc korun. Pro letní využití je koupila sadská radnice ze svého rozpočtu.

Rozzlobená po vandalském útoku byla i starostka Cecílie Pajkrtová, která ještě v neděli situaci na místě osobně kontrolovala. „Hrozně nás to mrzí. Zřejmě to byl někdo, kdo se v noci vracel z nedaleké restaurace. Mluvila jsem se strážníky, kteří byli na místě ještě v půl jedenácté večer a všechno bylo v pořádku,“ říká starostka.

Řádění vandalů však nechce nechat jen tak. Pokud by incident začala vyšetřovat policie, pravděpodobně by se jednalo jen o přestupek, protože škoda by zřejmě nepřesáhla 5 tisíc korun.

Radnice tak chce vzít iniciativu do vlastních rukou. „Chci jít do rady s návrhem na vypsání finanční odměny pro toho, kdo by informacemi přispěl k odhalení vandalů,“ uvedla Pajkrtová.

Odhalení chuligánů by uvítal i Kolář. „Měli by si to alespoň nějakým způsobem odpracovat,“ myslí si správce lesů.

Podle něj se skutečně muselo jednat o cynické vandaly a dost možná problémovou mládež. Kromě lahví od piva, vína a dalších alkoholických nápojů se na místě povalovalo několik balení léků. Například Hypnogen. „V kombinaci s alkoholem se tento typ léků zneužívá,“ potvrdil oslovený lékař.

Poničené sezení dají místní zase do pořádku. Těžko však odhadnout, co by se dělo, pokud by se podobné případy začaly opakovat.