Šokující pohled se naskytl Sadským v sobotu ráno. U místního hřiště totiž někdo v noci ulámal krásné korunky speciálních okrasných sloupovitých višní (Prunus serrulata Amanogawa), které město nechalo vysázet vloni na podzim.

„Je nám z toho smutno, protože už krásně rostly, a nechápeme, jak to někdo mohl udělat," shodli se včera na místě František Hejda a Jiří Pěnička, zástupci dodavatelské firmy Obora – Okrasné 
a ovocné školky Valdice u Jičína, kteří sčítali škody. Celkem firma při hlavní silnici nasázela 21 těchto okrasných stromků, které měly výšku tak kolem dvou metrů. „Čtyři zůstaly, dalších s bídou pět je nutné zapěstovat, protože byly ulomené nad roubem a zůstalo několik větviček. A dvanáct stromků je úplně zničených," řekl Jiří Pěnička s tím, že první odhad škody je 25 tisíc korun.

Nové stromky by měly být vysazeny z rozpočtu města. Starostka Cecilie Pajkrtová nad tímto činem jen kroutí hlavou. „Mezi lidmi je velká agresivita. Ten člověk se měl raději projet sto kilometrů na kole, než udělat takovou věc. Potom by ho to určitě ani nenapadlo," okomentovala poničení mladých višní starostka.