„My však věříme, že nás naši příznivci ještě podpoří. Čím vyšší bude finální částka, tím více dokážeme na statku a v zoo vybudovat a následně představit našim návštěvníkům,“ uvedl Jaroslav Dufek z chlebské Zoo.

Dokončení expozice, kterou pracovně nazývají kozinec, přerušilo kompletní utnutí příjmů způsobené protiepidemickými opatřeními. K plánovanému slavnostnímu otevření tak v předchozím roce nedošlo. „Zoo Chleby není financována zřizovatelem v podobě kraje nebo magistrátu, proto se musela řádně připravit na náročné zimní období a tím byly zcela zastaveny veškeré investice,“ vysvětluje Jaroslav Dufek.

V březnu proto spustili na portálu Hithit sbírku, kterou podpořilo více než 400 dárců. Do zdárného završení výstavby zbývá jen kousek. „Stáj pro zvířata je kompletně hotová, zbývá postavit plot výběhu. Právě na ten byla zaměřena sbírka, kde se podařila vybrat potřebná částka na nákup planěk a dalšího materiálu na ohrazení výběhu,“ řekl lektor chlebské Zoo.

V hlavním výběhu statku bude umožněn kontakt se zvířaty, a to konkrétně se zakrslými kozami a ovcemi, v kozinci budou bydlet také osli, lamy a v budoucnu plánují pořídit i krávu menšího plemene.

Kdo by chtěl ještě poslední dny do sbírky přispět, najde ji na zmíněném portálu Hithit pod názvem Plaňky pro kozy - dostavba plotu statku v ZOO Chleby.