Vzpomínková akce se konala u bilboardu, který nechal vyrobit a na svém pozemku instalovat Jaroslav Bahník. Shromáždění se zúčastnila také někdejší starostka Sadské a televizní moderátorka Eva Jurinová. „Je potřeba si takovéto zločiny připomínat, zvláště v dnešní době, kdy například na zdejší radnici existuje koalice s komunisty,“ řekla Eva Jurinová.

Ta také přečetla dopis dokumentaristky Olgy Sommerové, která o osudu Milady Horákové natočila dokument. „Političtí vězni padesátých let, kteří zažili obě totality, označovali komunistickou zvůli za nesrovnatelně ničivější a zrůdnější než nacismus. Je ostudou České republiky, že jí nestačilo čtyřicetileté řádění rudých tyranů k tomu, aby nositele této zhoubné myšlenky zakázala zákonem,“ píše v dopisu.

Uznávaná dokumentaristka také konstatuje, že osobnost a postoje Milady Horákové obdivuje. „Poprvé v životě jsem s hrůzou sledovala třicet minut výslechu Milady Horákové, které se dochovaly. Její noblesu v kontrastu s hulvátskými výpady snaživých pohůnků režimu, předsedy soudu Trudáka a prokurátorů Urválka, Viesky a Brožové, kteří věděli, že lžou a hrají divadlo, o to agresivněji. Oni byli za války někde zalezlí v ústraní na rozdíl od Milady, která byla jako odpůrkyně nacismu vězněná a mučená v koncentračních táborech,“ píše Olga Sommerová.

Před sedmdesáti lety byla Milada Horáková se svými třemi kolegy 8. června 1950 odsouzena k trestu smrti oběšením. Poprava byla vykonána 27. června 1950. Jak ukazují nedávné studie, Horáková byla zavražděna obzvlášť brutálním způsobem, když ji nechali dvanáct minut dusit s provazem okolo krku. „Osud statečné ženy Milady Horákové je pro nás mementem, výzvou nedopustit proměnu demokracie v totalitu, jako se to stalo v letech 1945 – 1948. Nikdy to nesmíme vzdát!“ zakončila svůj dopis dokumentaristka Olga Sommerová.