Podle režiséra Iva Bytřičana, je cílem česko -islandského uměleckého projektu zaměřit se zejména skrze zvuk na kritické infrastruktury a zlomová místa budoucnosti. „Zvukový materiál bude podkladem pro hudební album, které spolu udělají muzikanti z Česka a Islandu, konkrétně Václav Havelka ze skupiny Please the Trees a Pan Thorarensen,“ vysvětlil režisér.

Záznam se stane i podkladem pro koncert s projekcemi. V rámci projektu vznikne také dokumentární film a série vědeckopopulárních podcastů.

Natáčení zvuků z různých oblastí se odehrává na čtyřech místech v České republice a na čtyřech místech na Islandu. Nahrávka vyjde v roce 2022.

Audiovizuální projekt Krajiny budoucnosti zkoumá budoucnost v klíčových oblastech působení lidstva jako je energetika, získávání surovin nebo ochrana přírody v kontextu klimatické krize skrze dokumentární film, hudební album a sérii podcastů.

Podle Dalibora Dostála, ředitele společnosti Česká krajina, člověk od nepaměti vnímal přírodu všemi smysly. „Také návštěvníci rezervace se mohou na stáda zubrů nebo divokých koní nejen dívat, ale také poslouchat, jaký zvuk vydávají při okusování trávy nebo když spolu vzájemně komunikují. K pohledu na krásně rozkvetlé pastviny v rezervaci patří i bzučení včel a dalšího hmyzu, ale i vůně květin. Lidé tady zkrátka mohou najít místo, kde přírodu ještě nepřehlušuje hluk a zápach spalovacích motorů,“ doplnil Dalibor Dostál.