Nejlepších výsledků dosáhli na sociální síti Miroslav Holas (STAN), Miloš Mikolanda (STAN) a Stanislav Vavřička (ČSSD). Všichni tři skončili s chvalitebnou, dostali v průměru dvojku.

„V poděbradském zastupitelstvu pracuji už třetí volební období. Vždy se snažím rozhodovat tak, aby projednávané věci směřovaly k užitku občanů. Komunální politika pro mě nebyla a není nástrojem osobního majetkového prospěchu,“ říká ke svému úspěchu Miloš Mikolanda.

Výsledky potěšily i Miroslava Holase, který těžiště své práce jako opozičního zastupitele vidí v členství v kontrolním výboru města. Má tedy možnost vyjadřovat se k problémům v hospodaření radnice.

„Nejvíce vypovídající anketa o naší práci a eventuálně oblíbenosti však bude ta v říjnu následujícího roku, kdy se budou konat komunální volby,“ dodává Holas a vzkazuje občanům, aby se voleb zúčastnili v co nejvyšším počtu.

Hlasování, ke kterému vybízela facebooková stránka Město Poděbrady, sledující trvale aktuální dění ve městě, se zúčastnilo celkem 165 respondentů. 

Podle kritiků to není rozhodně dostatečně velký vzorek populace, nicméně jistou vypovídací hodnotu anketa nepochybně má. „Na rozdíl od manipulovatelných agenturních průzkumů se informace sdílené prostřednictvím sociálních sítí nedají tak snadno falšovat. Proto se jich totalitní režimy tolik bojí. Myslím, že podobné ankety jsou užitečné jako zpětná vazba,“ říká o anketě jeden z oblíbených zastupitelů Miloš Mikolanda.

Jak podotýká Miroslav Holas, hlasovali pravděpodobně ti, kteří sledují zasedání zastupitelů a podle toho posuzují aktivitu místních politiků. Dalo by se říci, že vítězové ankety stejně jako poražení patří na jednáních k těm aktivnějším.

Nejhoršího průměru dosáhl místostarosta Ivan Uhlíř (nezávislý), lidé by ho oznámkovali čtyřkou. Jozef Ďurčanský (Volba pro město Poděbrady) a starosta Ivan Langr (Volba pro Poděbrady) by si podle výsledků ankety zasloužili horší trojku.


V závěru malého facebookového průzkumu měli hlasující možnost zvolit, kterého zastupitele vnímají nejlépe a kterého naopak nejhůř.

Vítězem se stal Stanislav Vavřička, který byl jasnou jedničkou pro čtyřiadvacet lidí. Dvacet hlasujících volilo Miloše Mikolandu a čtrnáct Miroslava Holase.

Starostu Ladislava Langra považuje za nejlepšího třináct hlasujících, jiných čtrnáct respondentů ho naopak vnímá jako nejhoršího. Jednoznačně nejvíce hlasujících, celkem dvaasedmdesát, do kolonky nejhůře vnímaný zastupitel vyplnilo jméno Ivana Uhlíře.

Zajímavé jsou ale i odpovědi „nevím“ nebo „nedokážu posoudit“. Více než třetina hlasujících nemá názor na Jindru Dlabalovou. Naopak ke starostovi města se tímto způsobem vyjádřilo minimum lidí, což je asi logické, protože právě starosta vystupuje na veřejnosti nejčastěji. 

Nejlepší: Nejhorší:
Miroslav Holas (STAN) - 2,23 Ivan Uhlíř (nezávislý) - 4,1
Miloš Mikolanda (STAN) - 2,28 Jozef Ďurčanský (Volba pro město Poděbrady) - 3,87
Stanislav Vavřička (ČSSD) - 2,36 Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady) - 3,79
Klára Jirásková (Volba pro Poděbrady) - 2,69 Jaromír Novák (ČSSD) - 3,57
Jiří Felkr (Volba pro Poděbrady) - 2,82 Lucie Slauková (STAN) - 3,46
Petr Fiala (ODS) - 2,84 Věra Sýkorová (Volba pro Poděbrady) - 3,45