Už v pátek večer zahrály na kolonádě kapely, z nichž nejslovutnější byla rocková legenda Hudba Praha. V sobotu se odpoledne sešly stovky lidí před pódiem znovu. Slovně novou sezónu zahájili starosta Roman Schulz a generální ředitel Lázní Poděbrady Petr Valenta. Oba připomněli některé kulturní akce, které v rámci sezóny na návštěvníky města i místní čekají.

Poté došlo na avizované žehnání pramenům, ovšem letos přece jen trochu netypicky. Bez klasické svěcené vody. „Jeden z přítomných se mě před chvílí ptal, jestli jsem si vzal dost velký kropáč. Nevzal jsem si žádný kropáč. Ve srovnání s pramenem Poděbradky bych i s tím největším kropáčem vypadal jako chudý příbuzný,“ řekl probošt Petr Kubant a pronesl modlitbu, načež požehnal pramenům rukou naznačeným křížem. Požehnání letos patřilo nejen léčivé Poděbradce, ale také všem zaměstnancům lázní, kteří se s láskou starají o klienty.

Pak už spustila dechová hudba Táboranka, která nepřijela překvapivě z Tábora, ale od hory Tábor u Lomnice nad Popelkou. Bylo snad soukromým vtipem kapelníka, že jako první zazněla píseň Od Tábora až k nám. Desítky stánků zaplnily kolonádu, kde bylo možné koupit jednak dobroty, jednak ale také nechat uplatnit se své potomky v dětských dílničkách.