Území, na němž vyrostou budovy nové nákupní zóny, bude sousedit s parkovištěm vedlejšího hypermarketu.

Prvním bodem chystaného projektu však bude vybudování široké a bezpečné příjezdové cesty, na což má dojít už na začátku příštího měsíce. S informací jako první přišel server Hlas Poděbrad.


Rozšíření silnice

Nové obchodní centrum má vzniknout za čerpací stanicí Robin Oil. Od pumpy bude zóna oddělena stromy. Z další strany bude nová zóna sousedit s hypermarketem Lidl. Třetí hranicí pak bude začátek Obory. Ze čtvrté strany povede příjezdová cesta, což bude rozšířená silnice vedoucí z hlavní výpadovky směrem k Oboře. Právě na ní mají být podle Hlasu Poděbrad už 3. června zahájeny stavební práce za účelem rozšíření příjezdové komunikace na celkovou šíři 5,5 metru a výstavby 1,5 metru širokého chodníku. Zřízeny budou také bezbariérové přechody a instalováno veřejné osvětlení. Stavět se bude dva měsíce, průjezd do Obory bude po celou dobu zachován jedním pruhem.


Pět nových budov

Na pozemku vedle zmíněné silnice a za čerpací stanicí má k jedné stávající budově přibýt dalších pět dvoupodlažních budov o výšce 8 metrů. V každém z objektů by se měly nacházet obchody a služby pro veřejnost, například prodej kol a lyží, prodej elektroniky, hudebnin, showroom s okny a dveřmi, výdejny internetových obchodů, servis a další. Komerční prostory v jednotlivých budovách bude možné spojovat nebo rozdělovat podle aktuálních požadavků. Ve druhém patře budou kanceláře, školící prostory nebo byt pro správce či majitele. Vzniknout má až 66 parkovacích míst.

V blízkosti lesa je navržen pás pro aktivní zeleň s prvky pro aktivní rekreaci a odpočinek, podél lesa by jednou mohla vést cyklostezka.