Dělníci tu přestavují bývalou kuželnu na dvoutřídku mateřské školy. Je to jedno 
z řešení, jak navýšit počet míst v mateřských školách pro stávající silné ročníky. Do nové školky by mělo už během jara začít chodit zhruba 50 poděbradských dětí.

Původní představy byly, že dvě třídy budou pro děti k dispozici už na začátku příštího roku. „Původně jsme chtěli úpravy budovy dokončit do konce letošního roku. To už je však nereálné, odvolal se soused, bývalý zaměstnanec městského úřadu, byť mu město ve všech námitkách vyhovělo," řekl na konci prázdnin místostarosta Ivan Uhlíř. Město tak čekalo na nové stavební povolení. „Proto odhadujeme otevření těchto tříd na zhruba březnový termín," uvedl místostarosta před několika týdny.

Vrcholně spokojení mohou být kuželkáři, kteří sice o budovu u kostela přišli, nicméně od konce prázdnin využívají novou supermoderní halu postavenou vedle fotbalového hřiště Bohemie na Jiskře. Podle dodavatele dráhy Jiřího Daněčka splňuje certifikaci pro nejvyšší třídu. „Mohou se zde hrát mezinárodní soutěže, včetně mistrovství světa," potvrdil Daněček. „Akce vyšla na 8 milionů korun a byla financována z rozpočtu města," dodal Uhlíř.