„Před začátkem rekonstrukce byl tento úsek ulice jedním z nejkoliznějších míst v Poděbradech," řekl starosta Ladislav Langr při slavnostním otevření opravené části ulice Dr. Horákové.

To by se však nyní mělo změnit. Zmíněný úsek od Husovy ulice po ulici Pionýrů má nejen nový povrch silnice, ale také nové parkoviště. Dříve zarostlá a nevyužívaná plocha nyní nabízí 85 volných parkovacích míst především pro obyvatele bydlící v místních panelácích. „Lidé žijící v této lokalitě si právem stěžovali, že nemají kde parkovat. Chceme, aby se všichni obyvatelé Poděbrad cítili ve svém městě komfortně. Navíc se chystá projekt na zateplení těchto panelových domů," řekl Langr.

Na křížení s ulicí Pionýrů vyrostl nový kruhový objezd. Nad jeho smyslem se řada lidí pozastavovala. Jeho význam však starosta ozřejmil. „Dodělává se kousek odsud nadjezd. Právě ulice Dr. Horákové by se mohla pro řadu řidičů stát jakousi zkratkou. Kruhový objezd má dopravu korigovat. Chystáme se instalovat ještě další zpomalovací retardéry do této ulice," uvedl Langr.

Místostarosta Ivan Uhlíř doplnil, že v tuto chvíli je dokončena pouze první etapa rekonstrukce a v brzké době čeká na obnovu i další část ulice. „Ve druhé etapě vznikne dalších 20 parkovacích míst. A zmizí i trafostanice u Základní školy TGM, ve které se stal smrtelný úraz. Bude tak odstraněn jeden z nepříjemných pomníků ," doplnil Ivan Uhlíř.

První etapa rekonstrukce ulice Dr. Horákové stála 7,5 milionu korun. Město získalo dotaci z Regionálního operačního programu ve výši 3,3 milionu korun.