Na sociální síti to potvrdil Miroslav Veliký, primář jediné plastické a estetické chirurgie v Poděbradech. Ta by se mohla do nových prostor po jejich dokončení přestěhovat od hotelové školy, kde dosud sídlí. „Kromě plastické, estetické chirurgie a korektivní dermatologie nabídneme a již nabízíme služby onkochirurgie, dermatoskopie – vyšetření kůže, chirurgie ruky, či služby privátní chirurgické ambulance,“ uvedl poděbradský primář.

Do opravené budovy má přesídlit také fyzioterapeut Jakub Michna, který se specializuje na problémy pohybového aparátu. Zatím však není jasné, v jakém časovém úseku se mají opravy budovy a následné vytvoření polikliniky odehrát.

Budova v minulosti sloužila například jako brusírna skla, kde se za války mimo jiné vyráběly skleněné průzory a periskopy pro německé tanky. Než začala bez zájmu majitele i okolí chátrat, posloužila i jako ubytovna pro zaměstnance skláren. Poté už ji využívali jako útočiště jen lidé bez domova či příznivci adrenalinu při hraní paintballu.