Pokračování jednání potvrdil Miroslav Káninský, lídr hnutí Naše Poděbrady, které skončilo ve volbách na druhém místě. Vítězné hnutí Volba pro Poděbrady v čele s dosavadním starostou Ladislavem Langrem skončí zřejmě v opozici. Naše Poděbrady totiž jednají s ODS a STAN podporovaném lidovci. Tato trojkoalice dává těsnou většinu 11 hlasů. Schyluje se tak ke stejnému číselnému vyjádření koalice versus opozice, jako v sousedním Nymburce. S tím rozdílem, že v Poděbradech se zřejmě na koalici nebude podílet vítěz voleb.

Podle Káninského budou jednání o chystané trojkoalici pokračovat. „Nejde to tak rychle jako v Nymburce, ale jednáme dál,“ komentoval situaci ve čtvrtek dopoledne po večerním jednání.

Společné prohlášení lídrů všech tří sdružení se omezuje na obecná konstatování. „Na platformě vznikající trojkoalice jednáme o průniku volebních programů a o výsledné podobě koaličního programu. Personální obsazení budeme konkretizovat až po zveřejnění dojednaného programu,“ shodli se zástupci všech stran.

Už dříve však bylo predikováno, že o post starosty by se měl ucházet lídr kandidátky STAN Jaroslav Červinka. Ten získal více preferenčních hlasů než lídr hnutí Naše Poděbrady Miroslav Káninský. „Má také praxi s funkcí starosty, když 12 let byl starostou obce Dymokury,“ podpořil jej na začátku týdne na tento post Káninský. Červinka pro Deník uvedl, že pokud bude na tuto pozici nominován, tak ji přijme.