Přesně se zvoněním ve 14 hodin se v ZŠ Komenského v Nymburce otevřely také vchodové dveře. Za nimi stálo prvních zhruba deset lidí, kteří čekali na příležitost vhodit svůj hlas. „Máte dvě minuty zpoždění,“ ozval se jeden z čekajících, který si zřejmě neseřídil hodinky.

Po první hodině odhadovala volební komise 10. okrsku v Nymburce na Základní škole Letců R.A.F. na sídlišti velkou účast. Členové komise odhadují, že letošní účast bude vyšší, než ve volbách předchozích. To bylo vidět i před školou, kde byl v této době velký pohyb lidí. Zeptali jsme se jedné z mladých voliček, proč se rozhodla jít k volbám. "Sleduji situaci tady už nějakou dobu a hrozně mě štve, jak se jeden z politiků vyjádřil o podnikatelích. Moji rodiče podnikají a to, že o nich někdo prohlásil, že kradou, je hodně urazilo. Takže jsem chtěla hlasovat proti němu," uvedla Nymburačka Míša, která absolvovala volby podruhé v životě.

Online reportáž

Volby ve Středočeském kraji 1. den

20.10. 22:01

Volební místnosti se ve 22 hodin uzavřely a otevřou se opět v sobotu v 8:00. Děkujeme za pozornost a těšíme u on-line reportáže zase zítra!

20.10. 21:48

Deník navštívil ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku největší volební okrsek číslo 4 na zámku. Zapisovatelka Jana Jelínková nám řekla, že na voličských seznamech je zapsáno 3869 voličů a volí se v sedmi volebních okrscích.

20.10. 21:47

Letošní volby překvapivě vzbudily v Kladně obrovský zájem také u bezdomovců, kteří mohli volit v místnosti zdravotnické školy.

20.10. 21:40

„Klidně nás vyfoťte, ať lidi vidí, že se tady chodí volit,“ řekla členka komise sedící na kraji stolu. A opravdu, během krátké chvíle odevzdalo svůj hlas přes deset občanů Března.

Volby ve Středočeském kraji 1. den
Celá on-line reportáž ZDE