Centrum města bude rozděleno do tří druhů parkovacích zón označených třemi barvami. Oranžová zóna bude určena pro místa s parkovacím automatem a týká se pouze náměstí Přemyslovců, obou parkovišť u Obecního domu, Havlíčkovy ulice a poloviny Soudní ulice od náměstí. Tam i držitelé karet musí zaplatit poplatek.

V modré zóně budou moci parkovat pouze držitelé parkovací karty, kterou vydává městský úřad podnikatelům a rezidentům. „Třetí zelená zóna je smíšená. Bude s parkovacím automatem, ale mohou v ní zaparkovat i držitelé parkovací karty. Týká se ulic Dlouhá, Palackého třída, Vodárenská, Eliščina třída, Na Fortně, Na Přístavě, Na Rejdišti, Kostelního náměstí, parkoviště Pod Eliškou a poloviny Soudní ulice k soudní budově,“ uvedl Jiří Konhefr z odboru správy městského majetku. 

Nově bude možné využít k zaplacení parkovného pomocí mobilní aplikace v chytrém telefonu, podobně, jako už je zavedený systém v Poděbradech. 

Řidič si do svého mobilního telefonu nainstaluje mobilní aplikaci Smart4city, ve které si zaregistruje státní poznávací značku svého auta a vytvoří si účet. Aplikace není pouze na parkování v Nymburce, ale v jakémkoliv městě, kde se přes chytrý telefon dá parkovat. „Výhodou je, že když se člověk drží na schůzce, může si během pár vteřin dobu parkování připlatit,“ vysvětlil místostarosta Jan Ritter.

Co říkáte na nový systém parkování v Nymburce?
Jiří Kmocháček, Nymburk
Mně takový systém vadit nebude, protože se alespoň v Palackého třídě trochu uvolní. Ve všední dny tu není možné zaparkovat ani na chvilku. Těch pár korun mě nezabije a budu mít snad jistotu, že místo bude.

Jana Plecháčková, Lysá nad Labem
Většinou parkuji u Obecního domu, protože je to kousek do centra. Pokud se nezmění cena parkovného, která je nyní pět korun za hodinu, nemám s tím problém.