To naštěstí zatím není vize reálné situace, ale plán zásadního cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS). To se uskuteční v nymburské nemocnici ve čtvrtek 20. září od 14 hodin a může zmást některé kolemjdoucí či lidi bydlící v okolí. „Policie proto vyzývá, aby lidé kvůli této události nevolali na tísňové linky,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle Zdeňka Vlasáka z Hasičského záchranného sboru v Nymburce se do města sjede víc než 10 požárních jednotek a několik záchranářských vozů. „Díky vstřícnosti nemocnice bude provedeno taktické cvičení, kdy hasiči a záchranáři nacvičí zásah v objektu E při simulovaném požáru a výbuchu. Hašení a vyprošťování osob je standardní činností, k tomu přibude stabilizace budov při porušení statiky, prověřen bude i traumaplán nemocnice a současně i 2. stupeň požárního poplachu,“ vysvětluje obsah cvičení Vlasák.

Složky IZS tak budou prověřovat, jak jsou schopny reagovat v případě požáru nebo výbuchu nebo dokonce v případě kombinace obou mimořádných událostí. „Předem se omlouváme za dopravní komplikace, které mohou nastat a možné omezení při pohybu v nemocnici,“ doplnil Vlasák.

Nymburský deník bude u toho a z akce přineseme reportáž.