Ten také potvrdil podpis koaliční dohody s dalšími třemi subjekty. Mezi nimi však není druhé v pořadí hnutí ANO 2011, jehož lídrem byl dosavadní starosta a poslanec Milan Pour.

Nové vedení milovické radnice obsahuje subjekty ODS, KDU – ČSL, TOP Místo pro život a Za naše Milovice. Strany a hnutí se dohodly na personálním obsazení. Starostou tedy bude opět po čtyřech letech Lukáš Pilc (ODS). Uvolněnou místostarostkou se stane Ludmila Šimková (KDU – ČSL). Radu pak doplní Luboš Šafránek (ODS), Ondřej Matouš (TOP Místo pro život) a Stanislav Melichar (Za naše Milovice).

Zatím není jasné, kdy přesně bude svoláno ustavující zastupitelstvo. To je v gesci dosavadního starosty a čas má ještě i v prvním listopadovém týdnu.

Nová koalice považuje za svoji hlavní prioritu centrum města jako takové. „Budeme se určitě zabývat situací například v Armádní nebo Italské ulici. Ale chceme řešit centrum města jako celkem,“ uvedl designovaný starosta Lukáš Pilc.

Volby v Milovicích vyhrála ODS. Získala více než 25 procent a nechala za sebou hnutí ANO 2011 (20 procent), z jehož řad vyšel současný starosta Milan Pour. Ten je s rolí opozice v Milovicích smířen. "Já se plně zaměřím na svůj mandát poslance. A také budu mít více času na manželku a na rodinu. Jen mě trochu překvapilo, že ODS s námi v Milovicích vůbec nejednala," uvedl Pour.

Prvně jmenovaná strana získala 5 mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu, druhá pak 3. Součtem by tedy měli těsnou většinu. Jenže obě strany spolu jednaly už po minulých volbách v roce 2014 a vyjednávání nedopadla dobře. Nakonec Ano získalo post starosty a ODS skončila v opozici. Po letošních volbách se tak situace zřejmě zrcadlově obrátí. Důležité je také zdůraznit fakt, že do zastupitelstva se dostalo celkem 8 politických subjektů, z nichž 5 má po jednom mandátu. Nová koalici má dohromady 9 mandátů oproti 6 opozičním.