Obyvatelé města se konečně dočkali zařízení, které umožní dětem i dospělým strávit smysluplně volný čas. V pondělí se otevře nový Relax Park Mladá ve Slepé ulici o rozloze 1,4 hektaru. „K dispozici nejen rodinám s dětmi je inline dráha, workoutové hřiště s fitness prvky, hřiště na pétanque, odrazná stěna na tenis a lezecká stěna pro děti, stoly na stolní tenis a další herní prvky pro děti," prozradil starosta Milan Pour.

Park se měl otevřít už v sobotu 1. července, ale podle mluvčí radnice Lucie Petrtýlové se zdržely kvůli počasí poslední terénní úpravy. „Otevírací doba není určena, protože park není oplocený. Už teď jsou ale prvky přístupné," vysvětlila Petrtýlová.

Relax Park vítají hlavně sportovně založení lidé. „Je to fajn, určitě se tam podívám. Jezdím rád na bruslích, ale nemám rád uzavřené okruhy. Spíš možná zkusím odrazovou stěnu na tenis," je zvědavý Marek Šíma.

To, že je ve městě potřeba zařízení, které by umožnilo celým rodinám relaxovat a sportovně se vyžít, řeší město už mnoho let. Nejdříve to byl za působení předchozího starosty Lukáše Pilce nápad vybudovat v lesíku v lokalitě ulice V Liškách takzvaný Vital park, kde by se nacházelo v přírodním lesním okruhu několik cvičících prvků a mohli tu sportovat lidé všech generací. Z tohoto záměru ale sešlo kvůli neúspěchu při žádosti o dotaci.