Ve více než deseti tisícovém městě se před říjnovými volbami do zastupitelstva vytvořilo celkem 14 subjektů, které se ucházejí 
o posty do zastupitelských křesel pro další čtyři roky.

Oproti roku 2010, kdy kandidovalo 12 stran a hnutí, jich letos na výběr mají Milovičtí 
o dva více. Po minulých volbách se do zastupitelstva Milovic dostalo neuvěřitelných deset subjektů a už v počátku byla jednání mezi nimi velmi napjatá, o koalici se Milovičtí dohadovali jako jedni z posledních z celého Nymburska.

Tentokrát nekandidují Věci veřejné, za které byla zvolena zastupitelka Jitka Sudková. Ta už letos kandidaturu odmítla. „Nekandiduji, rozhodla jsem se dát přednost svému zdraví. Za tu dobu, co jsem fungovala ve funkci zastupitelky, mi stoupl krevní tlak a zjistili mi cukrovku," uvedla pro vysvětlení Jirka Sudková s tím, že se dokonce rozmýšlí, zda se z Milovic – Mladé, kde bydlí, neodstěhuje. Do mozaiky kandidátek přibylo letos hnutí ANO 2011.

Mezi kandidátkami voliči nenajdou ani Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté, za které v zastupitelstvu sedí Petr Kotvas. Ten také na žádné z letošních kandidátek nefiguruje. Objevily se ale nové kandidátky nezávislých, Milovická opozice, které na postu lídra dominuje Petr Hůla, ten působí zatím jako zastupitel za Občané městu, město občanům, a Milovice Sobě – za lepší správu města, kterou sestavili milovičtí Zelení.

Své zařazení mezi jiné kandidáty, než za které bojuje 
v dosavadním zastupitelstvu, zvolila i právnička Ivana Weigandová. Ta v posledních volbách kandidovala za ČSSD, nyní se její jméno objevilo na třetím místě kandidátky Volby pro město.

Mezi více než 120 jmény voliči na kandidátkách najdou například ředitele odboru ministerstva a vysokoškolského pedagoga v jedné osobě, vědeckého pracovníka, učitele, ale také studenty, hasiče, kynologa a průvodce v turistickém ruchu nebo pastorační asistentku. Na kandidátce Milovické opozice, i když na posledním, takže teoreticky nevolitelném místě, je dokonce pracovník Bezpečnostní informační služby.