Areál by měl tvořit plavecký bazén o délce 25 metrů se čtyřmi dráhami, alespoň čtyři sauny, vířivka, relaxační bazén, dětský bazén, brouzdaliště a jeden tobogán. Podle studie, kterou si zastupitelé nechali zpracovat, by právě zmíněné doplňkové služby nalákaly další zákazníky a provoz by finančně město tolik nezatěžoval.

„Osobně bych takovou variantu uvítala. Když chci jet s celou rodinou do bazénu, většinou jedeme až do Kolína, protože tam je malý bazének pro děti s klouzačkou, syn může na tobogán. Blíž jsou právě jen ty plavecké bazény, kde malé děti moc dlouho nevydrží,” myslí si Zuzana Melicharová, která v Milovicích žije se svým partnerem a dvěma malými dětmi.

Vše je ale zatím jen ve fázi plánování a příprav.

“V současné době probíhají přípravné práce před zpracováním projektové dokumentace pro územní rozhodnutí pro stavbu bazénu. Jedná se například o dendrologický průzkum dané lokality, možnosti čerpání vody a podobně,” říká mluvčí radnice Lucie Petrtýlová.

Jako nejlepší místo pro stavbu nakonec zastupitelé vybrali lokalitu vedle jiřické cesty v sousedství rozestavěného vědeckotechnického parku.

Původně uvažovali o Ostravské ulici, vedle ohrady s divokými koňmi a krávami, od této varianty ale nakonec ustoupili.

Jak bude sportovní areál vypadat:
- plavecký bazén s délkou 25 metrů
- čtyři dráhy
- saunový svět
- čtyři kabiny
- vířivka
- relaxační bazén
- dětský bazén
- brouzdaliště
- tobogán

Na základě předběžné studie by projekt vyšel na 120 milionů korun. Radnice však předpokládá, že by náklady nakonec mohly být nižší. Jestli bude stavbu platit z vlastního rozpočtu, nebo sežene peníze z Evropské unie, zatím ještě není jasné. Podle mluvčí radnice by měly být hotové do konce letošního roku teprve veškeré přípravy.

Menší aquapark, kde by kromě plavecké dráhy byly i další služby, uvítají nejen Milovičtí. „Jsem zvyklá jezdit plavat do Čelákovic. Do Sauny jezdívám do Sadské, osobně bych uvítala areál, kde bude obojí a hlavně to pro nás Lysáky bude za humny. Ale zatím se o tom jen tak mluví, takže dokud to nestojí…“ podotýká Alena Koštýřová z Lysé. Samotná stavba bazénu určitě ještě v letošním roce nezačne. Až poté, co město shromáždí všechny potřebné údaje a dokumenty, bude moci zadat požadavek  architektům, kteří navrhnou, jak konkrétně by areál mohl vypadat.Nejbližší plavecký bazén s několika drahami mají momentálně Milovičtí v Brandýse nad Labem. Provozuje ho Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a veřejnost si může přijít zaplavat v pondělí a úterý v časných ranních hodinách nebo pak v pozdním odpoledni a večer. Hodina v bazénu vyjde na 50 korun.

V nepravidelných večerních časech ve vybraných dnech si mohou lidé za 75 korun za hodinu zaplavat i ve Sportovním centru Nymburk „Na Tyršáku,“ kde je i sauna. V úterý a ve čtvrtek večer a o víkendu odpoledne má možnost veřejnost plavat za 45 korun na hodinu také v nymburském městském bazénu.

Lidé z Milovic mohou dojíždět ještě do Čelákovic, kde mohou v městském bazénu využít několika plaveckých drah. Zpravidla si za 50 korun zaplavou denně, buď brzy ráno nebo večer, ale někdy i odpoledne.

Denně otevřený bazén s wellness službami a různými vodními atrakcemi pro děti mají v Mladé Boleslavi a v Kolíně. Ten kolínský by se dal nazvat menším aquaparkem s tobogánem, několika skluzavkami, dětským brouzdalištěm či vířivkou. Jeden z největších aquaparků ve střední Evropě stojí samozřejmě v Praze. Vstupné do něj je ale poměrně drahé.

Kolik by stál vstup do bazénu v Milovicích, zatím ještě není jasné. Klienty si ale zřejmě najde, protože zmíněné okolní bazény jsou 20 kilometrů daleko. Do Mladé Boleslavi lidé ujedou dokonce přes 30 kilometrů a do Kolína ještě víc.