O tom, že v této vesničce existuje úžasná parta, není pochyb. Na rozloučení se s adventním časem a přivítání Vánoc se přišlo k místní kapličce podívat kolem padesátky lidí, což je opravdu většina těch, kteří tu trvale bydlí.

Hasiči spolu s rybáři připravili příjemné občerstvení 
v podobě svařáku, groku nebo punče a pro ty nejmenší čaj. 
A aby na to nebyli sami, pozvali si z Loučeně soubor Adis (Amatérský divadelní soubor), který jim přivezl na dodávce pojízdné pódium s ozvučením a jeho členové zazpívali ukázky ze známých muzikálových melodií. Hudební večer pod krásně ozdobenou kapličkou a vedle ozdobeného stromečku završilo společné zpívání vánočních koled a písní.

Pak se všichni přesunuli do nově otevřené hospůdky. „Jsme tu bezvadná parta, společenskou místnost jsme si postavili vlastními silami. Je součástí hasičské zbrojnice. Podařilo se nám dát dohromady také peníze na hasičské auto, na které jsem vybral od lidí v obci," vysvětlil Miroslav Krupholc, dlouholetý hybatel a inspirátor obecních akcí, jak mu místní říkají.

Vánoce jsou jednou z mnoha akcí, které se v Mečíři každoročně konají. Na místních je vidět, že už se těší na další povedenou aktivitu, kterou pro ně hasiči a rybáři připravují.