Radnice se ale brání a tvrdí, že zabrání tomu, aby na místě skutečně vyrostly ubytovny. Zveřejnila i svůj postup, který by znamenal vydání stavební uzávěry. Opozici a řadě místních ale takový příslib nestačí a chystají se ve středu 26. června hromadně na náměstí Bedřicha Hrozného sledovat přenos z jednání zastupitelů, na němž se bude o projektu jednat.

Opozice spolu s částí místních sepsali petici, která požaduje zabránění výstavbě hal, které by podle nich mohly v budoucnu sloužit jako ubytovny až pro 2 tisíce lidí.

„Předložený projekt hal má sloužit jako podnikatelský inkubátor pro drobné řemeslníky, kteří zde mají mít své pracovní zázemí. Vedení města nám ale nebylo schopné říct téměř žádné povolání, které by podobné služby v prostorách o velikosti zhruba 20 metrů čtverečních v periferní lokalitě Na Mlíčníku využilo, natož v rozsahu celkových 270 takových místností,“ řekl opoziční zastupitel Karel Marek.

On i jeho kolegové se obávají, že haly nebudou po jejich výstavbě určené pro drobné řemeslníky, ale budou využity jako ubytovny. „Každá hala má totiž 2 patra, bez výtahu, vzduchotechniky a skladovacího prostoru,“ doplnil další člen petičního výboru Libor Šmíd. „V každé je i byt správce a každá z 30 místností má vlastní sociálním zařízení. Do všech hal se tak při maximální obsazenosti může vejít až 2000 lidí,“ dodal Šmíd.

To však starosta Karel Otava odmítá. „Už několikrát jsme uvedli, že nikdo z vedení města nechce, aby v dané lokalitě byla ubytovna. Zastupitelstvo ve středu 26. června schválí zadání změny územního plánu a následně rada schválí vydání stavební uzávěry, která zamezí případným výstavbám ubytovacích zařízení,“ řekl Otava.

Zastupitelstvo již v dubnu schválilo plánovací smlouvu na převzetí kanalizačního a vodovodního řadu, který má vybudovat investor. V ní je, že na místě nesmí vzniknout ubytovna. „Tvrzení, že jsme tím stavbu schválili, je nepravdivé. Po investorovi je požadováno, aby přehodnotil název projektu tak, aby lépe odpovídal proklamovanému využití, tedy například haly, provozovny, kanceláře,“ doplnil starosta.

Opozice ale trvá na svém. Stavební uzávěra prý není řešením a předložený projekt ji dokáže obejít. Petici podepsalo více než 2500 obyvatel a část z nich chce jednání veřejně sledovat na náměstí Bedřicha Hrozného, kde je nahlášena projekce.