Tentokrát je ovšem 
k vidění jedno velké netradiční lákadlo pro návštěvníky. Je jím replika císařské koruny Svaté říše římské, jíž byl korunován i Karel IV. a kterou si před osmi lety nechal Středočeský kraj vyrobit. Koruna je vystavena v rámci oslav 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. „Věřím, že si všichni návštěvníci výstaviště v Lysé přijdou na své, ať již milovníci zahradničení, módy nebo právě historie, jejímuž slavnému období vlády Karla IV. jsme věnovali naši expozici. Ve Středočeském kraji tento významný panovník evropského formátu zanechal nesmazatelné stopy, například stavbou hradu Karlštejn nebo založením tradice českého vinařství. Náš kraj
 k oslavám výročí narození Karla IV. rád přispěje také zápůjčkami repliky císařské koruny na několik vybraných akcí," uvedl hejtman Miloš Petera. Návštěvníci měli možnost se při zahájení výstavy setkat i s historikem Pavlem Fojtíkem, od kterého se dozvěděli zajímavosti o korunovačních klenotech a době panování Otce vlasti. O víkendu se návštěvníci mohou těšit také na pravidelná divadelní představení s názvem Karel IV. a jeho doba.

Ti, které historie nebere až tak za srdce, ale mají rádi jarní květiny, si opravdu přijdou na své na výstavě Narcis. Výstaviště totiž září stovkami květů, které jsou v tomto období nejkrásnější. Třetí expozice je věnována módě a hlavně jejím extravagantním podobám.

Výstaviště je otevřeno do neděle, denně, od 9 do 17 hodin.