Celkově na Nymbursku Miloš Zeman získal o čtyři procenta hlasů méně (34,79 %) a Jiří Drahoš naopak o procento více (27,89 %) než v celé České republice. O dvě procenta více hlasů, přes 11 procent, dostal od svých příznivců umělec a podnikatel Michal Horáček. O necelé procento více hlasů, ve srovnání s celkovými výsledky, na Nymbursku dostal mladý lékař Marek Hilšer (9,53 %). Pavla Fischera by na Nymbursku chtělo za prezidenta jen devět procent voličů, tedy o procento méně než v celé České republice.

V Poděbradech by si za prezidenta nejvíc přáli Jiřího Drahoše, svůj hlas mu hodilo 33 procent voličů. Je ale potřeba vzít v potaz, že v Poděbradech jakožto lázeňském městě volí mnoho lidí s voličskými průkazy, kteří pocházejí ze všech koutů Česka. Miloše Zemana v Poděbradech volilo 28 procent lidí. Třetí skončil Michal Horáček s 11 procenty hlasů.

Jiřího Drahoše by chtělo za prezidenta necelých 31 procent obyvatel Lysé, Miloše Zemana si přeje o dvě procenta méně Lysáků. S 12 procenty skončil v Lysé Pavel Fischer a o jedno procento méně získal mezi Lysáky Michal Horáček.

Oproti tomu v Nymburce si za prezidenta přeje nejvíc lidí Miloše Zemana, volilo ho 34,5 procenta obyvatel. O sedm procent voličů méně by chtělo mít za prezidenta Jiřího Drahoše. Třetí byl v Nymburce Michal Horáček, kterému dalo hlasy více než 12 procent Nymburáků.

Něco málo přes 30 procent voličů v Milovicích chce za prezidenta Miloše Zemana, o necelé tři procenta lidí méně volilo Jiřího Drahoše. Necelých 12 procent hlasů měl v Milovicích Michal Horáček a Marek Hilšer.

Zato v Městci Králové by si Miloše Zemana opět za prezidenta přála skoro polovina občanů. Získal více než 44 procent hlasů. Jiří Drahoš skončil na druhém místě, ale daleko za Zemanem. Volilo ho jen 21 procent lidí. Třetí byl překvapivě Marek Hilšer s 11 procenty hlasů.

Volební účast na Nymbursku mírně překročila celorepublikový průměr. K urnám přišlo skoro 64 procent voličů. 

ANKETA: Jak jste spokojeni s výsledky voleb?

close Pavel Fojtík, starosta Nymburka info Zdroj: Deník / Jilemnický Miroslav zoom_in Pavel Fojtík
starosta Nymburka
S výsledkem voleb jsem spokojen. Ve druhém kole budu volit Jiřího Drahoše. Věřím, že za 14 dnů budeme mít nového prezidenta. Překvapil mě fakt, že tentokrát se předvolební průzkumy nemýlily. První kolo dopadlo přibližně tak, jak průzkumy předpokládaly.
Milan Pour
poslanec a starosta Milovic
Volil jsem Pavla Fischera. Potěšilo mě, že skončil třetí, je to schopný člověk a kultivovaný diplomat. Ještě nejsem rozhodnutý, koho budu volit v druhém kole. Miloš Zeman je dobrý rétor, ale nesedí mi lidé, kterými se obklopuje. Jiří Drahoš představuje určitou změnu.
close Milan Pour, poslanec a starosta Milovic info Zdroj: Deník / Jilemnický Miroslav zoom_in
close Josef Podolák, rozhlasový moderátor info Zdroj: Deník / Jilemnický Miroslav zoom_in Josef Podolák
rozhlasový moderátor
Kandidát, kterého jsem volil já, v prvním kole neuspěl. Jinak jsem spokojen s tím, že ve městě, kde jsem volil, tedy v Poděbradech, porazil Jiří Drahoš Miloše Zemana. Ve druhém kole budu volit Jiřího Drahoše.
Pavel Bičiště
trenér nymburských hokejistů
Takhle nějak jsem to očekával. Nevolil jsem tedy Zemana a budu doufat, že teď to nedá. Ale co jsem koukal, tak je většina voličů právě pro něj.
close Pavel Bičiště, trenér nymburských hokejistů info Zdroj: Deník / Jilemnický Miroslav zoom_in