S velkou pravděpodobností se jedná o ženu, která byla vedena jako pohřešovaná. Zatím však nebyla provedena identifikace, takže se stoprocentní jistotou to policisté zatím nemohou potvrdit. „Bude nařízena soudní pitva, která určí příčinu smrti," řekl na místě policejní rada Marek Šmíd. Podle dostupných informací však prvotní ohledání koronera neobjevilo stopy po násilí.

Pokud se potvrdí, že šlo o pohřešovanou ženu, pak se jedná o pětatřicetiletou Slovenku žijící v Poděbradech. Tak měla před několika týdny kolem druhé hodiny ranní opustit nymburskou nemocnici. V následujících hodinách a dnech o sobě nepodávala žádné informace, proto po ní policie začala pátrat jako po pohřešované osobě.

Případy nálezu utonulých v Labi nejsou až tak výjimečnou záležitostí. Jen pár desítek metrů od pondělního místa nálezu byl před třemi lety v květnu objeven devětačtyřicetiletý muž s batohem na zádech. Utonul zřejmě nešťastnou náhodou, přičemž v tomto případě hrál zřejmě značnou roli alkohol.

Muž, který v 90. letech žil v Městci Králové a vystupoval jako úspěšný podnikatel, měl problémy s alkoholem. Údajně se potýkal s obrovskými dluhy a krizovou situaci řešil tím nejméně vhodným způsobem. Což bylo znát i na jeho zanedbaném zevnějšku. Muž byl naposledy viděn právě s batohem na zádech několik dnů před nálezem těla na závodech dračích lodí v Nymburce. Ze závodů se zřejmě vydal podél Labe na cestu směrem k Poděbradům. Tu už však nikdy nedošel.