Tristní situace je také v Mateřské školce Čtyřlístek, která pod ZŠ Komenského spadá. Do ní aktuálně chodí pouze pět dětí a tři pedagogové, ostatní jsou v karanténě.

Ředitel školy Tomáš Danzer přes neutěšený zdravotní stav mezi žáky, učiteli a dalším personálem zatím problémy ve škole zvládá řešit.
„Výuka je samozřejmě touto situací ovlivněna. Provozně zatím zvládáme, pouze ve školní kuchyni musí vypomáhat naši dva školníci,“ uvedl ředitel. Ten si také pochvaluje dobrou spolupráci s místní pobočkou hygienické stanice a věří, že v příštím týdnu se situace zlepší.

Někde chybí desítky žáků

Necelých sedm desítek žáků v rámci tří tříd bylo ve středu v karanténě také na Základní škole Letců R.A.F. na sídlišti.

Online reportáž

Jak informovala zástupkyně ředitele Gabriela Vejvodová, jedná se shodou okolností o lichá „áčka“. „V tuto chvíli máme v karanténě 3 třídy - 3.A, 7.A, 5.A, cca 64 žáků. Ze zaměstnanců školy máme covid - pozitivní jednu asistentku pedagoga a jednu kuchařku ve školní jídelně,“ uvedla Vejvodová. K tomu chybí i dvě učitelky, které jsou doma na ošetřovačce s covid pozitivním dítětem.

Relativně nejpříznivější čísla hlásí aktuálně Základní škola Tyršova. V ní ve středu skončila karanténa jedné třídě a od čtvrtka nastupují do karantény žáci 3.A.

„V karanténě je také jedno oddělení školní družiny, a to do pátku,“ připomněla ředitelka školy Soňa Obická.

Mezi učiteli je jeden pozitivní a jeden v karanténě. Stejná čísla platí i mezi vychovatelkami.