Stavba čtrnáct metrů dlouhé a dva metry široké železobetonové lávky vyšla na 8 milionů korun a podle starostky Romany Hradilové by se nemuselo jednat o ojedinělou stavbu tohoto typu v obci. „Chtěli bychom její „sestřičku“ vybudovat poblíž obecního úřadu a nádraží. Samozřejmě však bude záležet na penězích a dalších okolnostech,“ řekla starostka s tím, že v ideálním případě by chtěli už příští rok začít s prací na projektu.

Autorem projektu stávající lávky je David Mareček. Od začátku projektu na něm spolupracovala i litoměřická firma N+N - Konstrukce a dopravní stavby. „Nám se splnil sen a mohli jsme být u toho od samého začátku. Rychlost stavby souvisí i s tím, že nedocházelo ke sporům mezi projektantem a stavitelem, podíleli jsme se na obou částech tohoto díla a jsme na něj pyšní,“ uvedl Tomáš Novák z dodavatelské firmy.

Tečkou za celým projektem pak bude jarní usazení nové sochy svatého Jana Nepomuckého na vyhrazené místo na začátku lávky blíže ke kostelu. „Na jaře pak chceme v této části obce také opravit chodníky,“ doplnila starostka.