Od pondělí do čtvrtka bude z důvodu opravy povrchu uzavřen kruhový objezd u Kauflandu, a to směrem na Hořátev. Objízdná trasa povede přes Zvěřínek. Ostatní provoz na kruhovém objezdu budou řídit semafory.

Další z uzavírek začíná také v pondělí a potrvá téměř do konce března. Opravovat se bude povrch silnice z Drahelic na Kostomlátky. Opravy a uzavírky proběhnou v několika etapách. První, za úplné uzavírky části silnice na Kostomlátky od hostince U Hulíčků po vjezd do firmy Gothard Bohemia, začíná v pondělí 10. března v 8 hodin, potrvá do úterní půlnoci.

V další etapě bude silnice od U Hulíčků po restauraci Na Konci uzavřena částečně, a to od 12. března do 14. března.

O dalších etapách budeme informovat.

Při úplné uzavírce silnice povede objízdná trasa ulicí U Skály. Do obce Kostomlátky a Doubrava se lidé dostanou z Kostomlat nad Labem.

Zrušeny budou od 10. do 19. března autobusové zastávky Nymburk, Drahelice rozcestí PDZ (U Hulíčků), Nymburk, Drahelice Přívoz a Nymburk, Drahelice PDZ. Náhradní zastávka pro oba směry v této době bude Nymburk, Drahelice, hlavní silnice. V obci Kostomlátky bude dočasně přemístěna autobusová zastávka podle potřeby.

Celý příští týden bude uzavřena i ulice Zálabská na Zálabí, a to až po ulici Pístecká. „Je to kvůli havárii kanalizačního řadu,“ uvedl Zdeněk Jeřábek z radnice s tím, že autobusová zastávka z ulice Zálabská bude přesunuta do ulice Hořátevská.

O týden později bude uzavřen také železniční přejezd v Hořátvi. O blížším termínu a objízdných trasách budeme informovat.