Obyvatelé města zažijí velmi netradiční a pro mnohé z nich nepříjemnou dopravní situaci. Od 1. dubna se totiž úplně uzavře most přes Labe kvůli kompletní opravě povrchu vozovky. Uzavírka potrvá do 20. dubna.

Obousměrná objízdná trasa bude vedena po obchvatu města. „Most bude uzavřen od světelné křižovatky na náměstí Přemyslovců po křižovatku na Zálabí Kolínské ulice a ulice Na Bělidlech," uvedla mluvčí radnice Markéta Tomčíková s tím, že uzavírka mostu se také dotkne autobusové dopravy. Linka MHD bude v provozu pouze v úseku Náměstí – Lokomotivní depo, linka nebude obsluhovat úsek Zálabí, PVT – Vyrolat. Zastávka bude přesunuta před restaurai Na Žofíně.

Linky 270031, 270041, 270042 a 270043 vedené přes dotčený úsek budou ukončeny na Zálabí. Zastávka Nymburk, Zálabí PVT bude přesunuta do ulice Na Bělidlech před restauraci Na Žofíně. (resp. divadlo) – Autobusové stanoviště a zpět je zavedena náhradní autobusová doprava, která navazuje na většinu spojů uvedených linek. V autobuse nebude účtováno jízdné.

Přestup mezi autobusy na Zálabí a u divadla (a opačně) bude možný po lávce pro pěší. Přestupní doba je naplánována minimálně na sedm minut.