Partička zlodějů benzinu a nafty otravuje život motoristům ze sídliště. Ti se obrací na strážníky a žádají pomoc. Městská policie proto na internetových stránkách města Nymburk vyzývá všechny, kteří zahlédnou podezřelé lidi kolem svých aut, aby neprodleně volali buď strážníky nebo policisty.

V policejních svodkách se v poslední době případy krádeže pohonných hmot na nymburském sídlišti zatím neobjevili. Vysvětlení pro to má šéfová nymburských strážníků Simona Lazarová. „Několik lidí to oznamovalo nám a dále to nikam nehlásilo. proto se to v oficiálních statistikách neobjevilo,“ říká Lazarová.

Namále měl zloděj benzinu na sídlišti uplynulou sobotu večer. Strážníci dorazili na místo, kde se měl jeden z pobertů kradoucích benzin pohybovat. „Na místě už však byl pouze kanystr pod jedním z aut. Do kanystru vytékal benzin, nicméně osoba už na místě nebyla,“ říká zástupkyně městských policistů.

I proto se na stránkách města objevila zmíněná výzva: „Z důvodu častých krádeží pohonných hmot ze starších vozidel na nymburském sídlišti kontaktujte při zjištění pohybu podezřelých osob ve večerních hodinách v blízkosti zaparkovaných vozidel strážníky městské policie (pátek, sobota – 325 512 222) nebo Policii ČR.“

Za první dny výzvy zatím nikdo strážníky nekontaktoval.