Ve čtvrtek a pátek bude připravená kulinářská show herečky Markéty Hrubešové a zájemci budou moci ochutnat uvařené speciality z divočiny, které připraví právě půvabná moderátorka a autorka několika kuchařek.

Letošní ročník podle pořadatelů slibuje ještě více zajímavých aktivit a nových vystavovatelů. Nákupním rájem bude tradičně hala C, kde vystavovatelé nabídnou velký výběr zbraní a střeliva, optiky, termovizí, nočního vidění, dalekohledů, loveckého oblečení a obuvi, nožů, vybavení a potřeb do přírody. „Zajímavostí je akce Swarovski optik tour, kde si lovci mohou nechat vyčistit a zkontrolovat dalekohledy a puškohledy a využít služeb servisních techniků. Představíme i první chytrý dalekohled a pro malé milovníky přírody první dětský dalekohled,“ řekla manažerka výstavy Pavla Ličková.

Střelnice na kormorána

Celý pátek je věnován mysliveckému dětskému programu, který bude ve dvou blocích na pódiu v hale B se začátkem v 9.30 hodin.

V hale B bude mít svou stálou expozici časopis Myslivost a bude tu pódium s doprovodným programem pod patronací Myslivosti. Své místo má vyhrazené i Český rybářský svaz a firmy s rybářskou tematikou, nožíři a drobní řemeslníci. Český rybářský svaz nabídne 3D střelnici simulující odstřel kormorána a simulátor zdolávání ryb. K vidění budou i dvě akvária s tradičními i méně známými rybami našich vod. Děti, které poznají v akváriu všechny druhy ryb, si jako odměnu odnesou upomínkové předměty s rybářskou tematikou. V první části haly je pak dominantní expozice Lesů české republiky se svými nejsilnějšími trofejemi. Novinkou je i laserová střelnice Blaser.


Trofej se vrátila do Čech

Krásy myslivosti tradičně představí také pavilon A2, kde budou vystaveny trofeje okresních mysliveckých spolků. „Pracujeme také na zajímavé expozici raritních trofejí daňka evropského a jelena siky. Pro velký úspěch z loňska návštěvníci uvidí také ukázku českých preparátorů Taxidermy. Velkou zajímavostí je vystavení legendární trofeje jelena od Franze Vogta, která se vrátila po 88 letech zpět do Čech,“ doplnila Ličková.

Včelařství bude věnován pavilon A1 v přízemí. Dominantou je zcela jistě svazová expozice Českého svazu včelařů a Středního odborného učiliště včelařského Nasavrky.

Výstava Natura Viva je otevřena od čtvrtka do neděle vždy od 9 do 17 hodin.

Co nabídne letošní výstava Natura Viva:


novinky loveckých zbraní a střeliva, optiky, termovizí, oděvů a obuvi do přírody

rybářské potřeby

3D střelnice se simulací lovu kormorána a simulátor rybolovu

včelařské pomůcky a poradna pro včelaře

myslivecký dětský program

beseda s ministrem Zemědělství Markem Výborným

kulinářská show s Markétou Hrubešovou

legendární trofej jelena evropského

trubači, sokolníci, lukostřelci, kynologové a vábiči

Dámy české myslivosti

nejsilnější trofeje LČR

přehlídka raritních trofejí daňka evropského a jelena siky

unikátní výstava preparátorů Taxidermy

zvěřinové speciality