„Stal se zázrak. Chtěl bych Vám poděkovat za uveřejnění zprávy, které myslím přispělo k tomuto zázraku – Siesta se našla, je živá a zdravá."

To je zásadní část zprávy, která v pondělí dorazila do redakce Nymburského deníku. Napsal ji chovatel Ladislav Ruml jako reakci na článek 
z minulého týdne, ve kterém jsme informovali o pohřešování sedmileté klisny Siesty.

Jak a kde se tedy Siesta našla? Pan Ruml to popisuje následovně. „V sobotu ráno, když šel stájník v areálu JK Choťánky pro seno, přivítalo jej řehtání Siesty. Objevil ji zaklíněnou mezi stěnou z balíků slámy a senem. Nad celým tímto prostorem je střecha. Nikdo není schopen uvěřit tomu, že by tam byla celou dobu, kdy byla pohřešovaná, protože po vysvobození Siesta nejevila známky ztuhlosti, ani dehydratace."

Kobylka se ztratila minulé pondělí a policisté prověřovali dvě verze. Jednak že se zvíře splašilo při podvečerní bouřce a zmizelo v okolí a pak také variantu, o které byl přesvědčen samotný chovatel. Že koně ukradl neznámý zloděj.

Také policisté dobrou zprávu potvrdili. „Kůň byl nalezen bez zranění a k žádné krádeži tedy nedošlo," konstatovala policejní mluvčí Věra Žídková.

Chovatel se však pozastavuje nad tím, že kůň vydržel čtyři dny a pět nocí bez vody, a vůbec nebyl dehydratovaný. Že nebyl hladový, to je pochopitelné. Sena a slámy měl kolem sebe dostatek. „Dle sdělení paní veterinářky to není možné. Asi ji unesli mimozemšťani a pak vrátili," říká už s úsměvem šťastný chovatel.

Ruml také hned po zmizení koně vylučoval variantu, že by se lekl bouřky a svévolně opustil výběh. „Celý areál výběhů je oplocený páskou 
s elektrickým ohradníkem 
a ten nebyl nikde porušený. Kobylka se bouřky nebojí a neměla před večerním jídlem ve stáji potřebu utíkat," řekl Ruml po tom, co Siesta zmizela. Jeho názor, že klisna neopustila svévolně výběh, se tak vlastně potvrdil.