A právě takto významné ocenění získala Vladimíra Martínková z nymburského Gymnázia Bohumila Hrabala. Cenu převzala na půdě Senátu z rukou Heleny Felix, která je dcerou lady Luisy Abrahams, a místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky.

Pozornosti neunikl ani mimořádný dobrovolnický projekt jejich svěřenkyň rovněž z nymburského gymnázia nazvaný Dofebufetík. Ty převzaly speciální ocenění od výkonného ředitele DofE Tomáše Vokáče a senátora Jiřího Drahoše. Studentky ve své dvacetiminutové prezentaci představily práci v Dofebufetíku. Seznámily posluchače z řad učitelů, ředitelů a koordinátorů DofE působících na různých školách v celé České republice s přípravou a prodejem jídel. Dále také mluvily o rozdělování a předávání získaných peněz a také o speciálních akcích, které připravují.

Na celém projektu se podílejí Tereza Holečková, Adéla Drahokoupilová, Eva Sloupová, Eliška Šafrová, Kačka Pokorná, Péťa Kameníková, Kája Šustrová, Justýna Andrlová, Ema Lojková a Adéla Havlinová.

„Chtěla bych všem děvčatům poděkovat a poblahopřát k zaslouženému ocenění jejich skvělé a záslužné práce v DofE,“ uvedla jejich vedoucí Vladimíra Martínková.