„Konečně, jezdím tam několikrát denně do Sadské a je pravda, že někteří řidiči ani nevědí, kdo tam dává komu přednost. Někteří tam vyloženě jezdí jak prasata, a ne jenom z dálnice. Kdybych to neznal a raději kolikrát nepřibrzdil, tak mohlo být už hodněkrát vymalováno."

To je reakce jednoho z Poděbraďáku na zprávu původně zveřejněnou na sociální síti. Konkrétně na neoficiálních stránkách Města Poděbrady. Řeč je o tom, že krajský úřad se chystá vybudovat příští rok nový kruhový objezd mezi Poděbrady a Pískovou Lhotou
u sjezdu z dálnice D11. „Středočeský kraj se rozhodl, že 
v příštím roce vybuduje novou okružní křižovatku, která se bude nacházet nedaleko sjezdu z dálnice D 11 u čerpací stanice Matimex. Mnozí řidiči touto křižovatkou projíždí vysokou rychlostí a toto místo se stalo již několikrát místem řady nebezpečných situací a nehod," píše se na facebooku.4

Nymburskému deníku tuto informaci potvrdila mluvčí krajského úřadu Michaela Drobná. „Jedná se o úpravu stávající stykové křižovatky, která není zcela přehledná. Záměr vychází ze studie Policie ČR. Spuštění stavebních prací se odvíjí od získání stavebního povolení a zajištění finančních prostředků k realizaci. Nebude započata určitě dříve, než v příštím roce," uvedla mluvčí kraje.

Faktem je, že uvedená křižovatka se v posledních letech stala místem několika tragických nehod. Vzhledem k její relativní složitosti se některé případy dostaly až před soud, který musel určit míru zavinění jednotlivých účastníků. A ne vždy měl snadnou úlohu. Ke slovu se vždy dostali 
i soudní znalci, kteří rovněž konstatovali nešťastné řešení stávající křižovatky. Chystaný kruhový objezd by tak měl podobným záležitostem předejít.

Jak už bylo řečeno, stavba kruhové křižovatky by měla začít během příštího roku. Což bude mimochodem znamenat, že na relativně krátkém úseku budou dva kruhové objezdy. Jen o pár set metrů dál (u hypermarketu a velkoprodejny elektra) je vysoce frekventovaný kruhový objezd na hlavním tahu číslo 38 spojujícím Kolín, Poděbrady, Nymburk a Mladou Boleslav.

Akci bude financovat krajský úřad. „Cena bude záviset na výsledku zadávacího řízení. Předpokládaná cena zpracování projektové dokumentace, která se nyní bude soutěžit, je cca 2 miliony korun," doplnila mluvčí kraje Michaela Drobná.

Poděbraďáci podle reakcí na sociální síti tuto zprávu vítají. Na závěr ještě jeden komentář ze sociální sítě. „Jak kruháky nemusím, tady je to dobře. Křižovatka je nebezpečná a předejde se zbytečným ztrátám."