Kromě úvodní disciplíny, kterou je výstup do 4. patra cvičné věže, kterou absolvují celky o týden dřív na Kutnohorsku, si družstva profesionálních i dobrovolných hasičů vyzkoušela zbylé dvě disciplíny. Sobota patřila týmovým štafetám na 4 x 100 metrů, neděle pak požárním útokům, což je mezi hasiči považováno za královskou disciplínu.

Na krajskou soutěž se kvalifikovalo devět družstev 
z jednotlivých Územních odborů Hasičského záchranného sboru (HZS) Středočeského kraje a po dvanácti týmech sborů dobrovolných hasičů mužů a žen, které zvítězily 
v okresních kolech. Bohužel ani v jedné kategorii nezabodovaly týmy z Nymburska. „Tradičně obsazují stupně vítězů týmy z Benešova, Mladé Boleslavi a Berouna, kde mají v týmech skutečné atlety. Ostatní týmy takové úrovně nedosahují," vysvětloval Roman Zima, vedoucí HZS Nymburk.

Na slavnostní zahájení dvoudenního klání se přišel podívat i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. „Chtěl bych této příležitosti využít také k tomu, abych hasičům poděkoval za jejich obětavou práci, ve které nasazují zdraví a mnohdy i život. Jsem hrdý na dlouhou tradici dobrovolných hasičů, kteří jsou nejen plnohodnotnými partnery těch profesionálních, ale často i organizátory společenských akcí v obcích. Naše uznání a podporu si zaslouží 
i proto, že jsou příkladem pro děti, mezi kterými už mají 
i následovníky," řekl hejtman Petera.

Zatímco sobotní program nabral ve velkém vedru až několikahodinový skluz, v neděli při požárních útocích šlo všechno jako na drátkách. Zajímavě pojali závod někteří soutěžící, kteří měli za úkol ponořit hadici do kádě s vodou, ze které se čerpalo. Společně s hadicí skončili horní půlí těla také ve vodě. Není jisté, jestli to pomohlo k vylepšení času, osvěžení to však přineslo určitě.