V týdnu od 20. do 26. května se 
v mnoha státech připomíná Světový týden respektu k porodu. Pozadu není ani Česko, na Nymbursku se  připojí Nymburk a Milovice.

„Týden respektu k porodu se koná letos v Nymburce 
v Mateřském centru Svítání 
v Komenského ulici a nově 
v Milovicích v Rodinném centru Milovice na Náměstí 30. června," informovala Petra Severová z Hnutí za aktivní mateřství.

V Nymburce se Týden respektu k porodu koná dnes (9–20 hodin) a ve středu (9–17.30), v Milovicích ve čtvrtek (9–21) a v pátek (9-12).

Dnes od 9.30 hodin si mohou zájemkyně v Nymburce vyslechnout zkušenosti porodních asistentek i matek 
o porodech v prostředí porodnice i doma.

Pětinásobná matka Petra Severová vám dnes od 15.30 hodin prozradí proč i v dnešní době používat látkové plenky, jaké plenky vybrat a zda to jde 
i bez nich.

Kniha Bonding – porodní radost vznikla jako přirozený rozhovor tří žen o světlých i stinných stránkách mateřství. Tři autorky napsaly knihu propojující jejich osobní 
i profesní zkušenosti. Knihu, kterou by si samy rády přečetly, když se připravovaly na mateřství. O ní vám více poví dnes od 16.30 hodin jedna z autorek, Ivana Antalová.

Zajímavý pohled na věc může přinést Vlasta Trnka, který se ve středu od 16 hodin podělí o vlastní prožitek otcovství.

V Milovicích se ve čtvrtek například dozvíte, jak správně vázat šátky na nošení dítěte (15 hodin), nebo zhlédnete od 19.30 hodin průkopnický film Porod, jak jej známe,  zaměřený na informování budoucích rodičů o dopadech vědomého početí, těhotenství 
a porodu.

V pátek je v Rodinném centru na programu ještě od 9 hodin přednáška o dulách v našem regionu (dula je název, který se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, jež poskytuje především psychickou oporu nově se rodící matce – pozn. aut.).

V centru Svítání bude možné během akcí zhlédnout i výstavu fotografií a dětských obrázků.