Obyvatelé kolem nonstop baru v Lysé: Zrušte provozovnu!
Lidé kolem baru a herny si stěžují na hluk do ranních hodin. Není se čemu divit. To by jednoho naštvalo, kdyby vám každou noc někdo vyřvával pod oknem. To se přejí i hodně tolerantnímu člověku. Provozovatel chystá opatření, město se možná inspiruje vyhláškou o úpravě provozní doby
v podobných podnicích. Klidný spánek v příštích dnech.

Kersko počtrnácté oslavilo odkaz spisovatele a pábitele Bohumila Hrabala
Manželé Kubovi organizují v areálu Ateliéru Kuba s láskou již léta poctu spisovateli Hrabalovi, který žil v Kersku,
a z jehož prostředí vychází částečně kniha Slavnosti sněženek. O filmu Jiřího Menzela nemluvě. A i když je někdy 
v Nymburce a okolí „přehrabalováno", tato vzpomínková akce má rozhodně své nezastupitelné místo.

Za smrtelnou nehodou starosty Úmyslovic nemohl infarkt
Kolega Miroslav Jilemnický zjišťoval okolnosti kolem tragické nehody dnes už bývalého starosty Úmyslovic Miroslava Fejfara. A samozřejmě i to, kdo nahradí sympatického muže v čele obce. Srdeční selhání u sedmatřicetiletého Fejfara bylo důsledkem nehody. Přesná příčina toho, proč auto přejelo do protisměru, se zjistit nepodařila. Sešel jsem se s panem Fejfarem krátce asi třikrát. Byl vstřícný, mluvil jasně, dýchal za vesnici. Čest jeho památce.

Za tiché víno a zelenou naftu bouřily pestrobarevné traktory i na Nymbursku
Zemědělci vyrazili protestovat do ulic. Brzdili svou technikou dopravu také na jičínském tahu. Protestovali proti rušení takzvané zelené nafty a zdanění vína. Mají na to právo. Už takto na tom nejsou soukromí hospodáři zvlášť dobře, statkáři v podstatě vymizeli. Celá akce se obešla bez zvláštních problémů.

Digitalizaci kina v Nymburce smetli zastupitelé ze stolu. Proč?
V květnu končí filmy na klasickém pásu. Je potřeba všechna analogová kina převést na digitální. Proti tomu se nesmyslně postavili zastupitelé. Asi jim vyhovuje jezdit do multikin typu Černý most. Mně by se po nymburském kině stýskalo.