„Letos znovu představí celá řada firem svoje produkty a novinky ze všech oborů spjatých s půdou, zemědělstvím a zahrádkářstvím. Chybět nemůže ani doprovodný program, dobrá muzika a skvělé jídlo a pití a letos opět i dožínky,“ uvedl ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Krajské dožínky se uskuteční v sobotu 9. října. V půl desáté ráno se sejdou lidé na náměstí u radnice, kde se mohou těšit na předtančení krojovaných Baráčníků a mažoretek za doprovodu živé dechové hudby a zapojit se do dožínkového průvodu, který projede městem až na výstaviště.

Uvnitř na ně bude čekat spousta zábavy – skupina Třehusk, koncert dechové hudby Harmonie 1872 Kolín i ocenění zemědělských hospodářů Středočeského kraje. „Dojde i na vyhlášení soutěží Středočeský šupináč a Potravinářský výrobek kraje. Celé dopoledne bude moderovat Jakub Kohák v hale A2,“ uvedla manažerka výstavy Eva Švecová.

Chybět nebudou ani odborné přednášky a poradny. Ve čtvrtek zahrádkářská poradna, v pátek mistr české kuchyně Jaroslav Sapík prozradí rodinné recepty a zábavu rozproudí harmonikář. V neděli přijedou zahrát muzikanti z Podkrkonoší a dechová kapela Táboranka.

Součástí výstavy Zemědělec bude také výstava hospodářských zvířat Náš chov 2021, která nabídne novinky mezi krmivy pro hospodářská zvířata, nové technologie pro chov a potřebné veterinární pomůcky. Součástí je i Národní výstava ovcí a koz a sobotní šampionát romanovských ovcí, ochutnávky produktů z kozího mléka a recepty na zpracování skopového masa.

Výstaviště bude otevřeno denně od 9 do 17 hodin.