Přispět se dá na adrese www.trikralovasbirka.cz. „Pokud potencionální přispěvatelé stojí o to, aby elektronicky darované prostředky byly nasměrovány do regionu naší farní charity, je nutné zadat PSČ 288 02,“ uvedla Jiřina Červená za Farní charitu Nymburk.

Tato organizace v minulosti platila ze sbírky řadu akcí pro potřebné a stejně se chystá využít peníze, které dorazí v rámci letošní sbírky. „Z nové sbírky v roce 2021 plánujeme znovu podpořit všechny naše služby. Tedy nízkoprahové denní centrum pro osoby bez domova Židle svatého Mikuláše, přepravu seniorů a osob se sníženou mobilitou ChariCar, půjčovnu kompenzačních pomůcek, potravinovou a hmotnou pomoc nejchudším osobám a Centrum vzájemné materiální pomoci a zachovat tak péči o nejpotřebnější lidi v Nymburce a okolním regionu. Včetně odlehlých oblastí, kde je jinak sociální péče hůře dostupná,“ konstatovala vedoucí nymburské Farní charity.

V tuto chvíli je těžké odhadnout, kolik lidí na tuto formu sbírky zareaguje. Loňská sbírka, kdy se ještě koledovalo i klasicky s pokladničkami na ulicích, vynesla v našem regionu 93 tisíc korun. „Díky tomu jsme tak i v minulém roce mohli poskytovat služby lidem bez domova, seniorům a lidem s omezenou mobilitou i jiným potřebným v Nymburce a okolí,“ doplnila Jiřina Červená.