Celý den se dnes nezastaví těžká nákladní auta, která vozí z Velkého Oseka do Nymburka písek. Přímo na náměstí Přemyslovců, které bude patřit v šesti jarních dnech lítým bojům v plážovém volejbalu.

Kde sehnat sto padesát tun písku a za kolik? Jak sypké hromady dovézt a později zase odvézt? To patřilo podle místopředsedy nymburského volejbalového klubu Jindřicha Licka mezi nejnáročnější úkoly pořadatelů. „Nakonec se nám podařilo najít vhodného dodavatele i zajistit peníze," říká Licek. S vyřizováním řady povolení i s hrazením nákladů pomohla volejbalistům radnice, s dovozem materiálu i úklidem zase technické služby města.

Atraktivní Týden beach volejbalu přímo v centru města začíná ve čtvrtek 8. června a potrvá do úterý 13. června. Sportovat se začne hned ve čtvrtečním ránu. Zápasy školáků, dětí a dospělých z volejbalových oddílů i veřejnosti budou proloženy exhibicemi známých osobností. Návštěvníkům, pro které pořadatelé zajistí lavičky kolem kurtu, se představí například beachvolejbalové reprezentantky Kolocová a Kvapilová nebo olympionici Pakosta, Petr Beneš, Josef Beneš a extraligoví hráči. Mezi známými tvářemi na kurtu budou i herec Jaroslav Dušek, fotbalisté Ivan Hašek a Radek Bejbl, hudebník Zdeněk Merta, člen skupiny Lucie Michal Dvořák, kanoista Martin Fuksa, hokejista Tomáš Netík a řada dalších.